Miał być trzygwiazdkowy hotel, jest dziura w ziemi. Pandemia pokrzyżowała plany

Działka na ul. 1 Maja, na której ma powstać Hotel Moxy
Działka na ul. 1 Maja, na której ma powstać Hotel Moxy | fot. Dominik Wąsik

Trzygwiazdkowy Hotel Moxy przy ul. 1 Maja miał być otwarty w tym roku, lecz na terenie planowanej inwestycji od dwóch lat nic się nie zmieniło. Inwestor informuje, że plany pokrzyżowała epidemia.

„Nie rezygnujemy z inwestycji”

Plan budowy trzygwiazdkowego hotelu na działce przy ul. 1 Maja w Lublinie został ogłoszony w marcu 2019 r. Inwestorem jest lubelska spółka Grupa Żagiel, a sam hotel miał powstać pod szyldem Moxy należącym do Marriott International – największej na świecie międzynarodowej sieci luksusowych hoteli.

Zobacz także: Hotel Moxy powstanie przy ul. 1 Maja w Lublinie. Mamy jego wizualizacje

Mijają już dwa lata od ogłoszenia planów budowy hotelu, a na działce planowanej inwestycji nic się nie dzieje – jest dziura w ziemi.

„Nie zrezygnowaliśmy z inwestycji. W związku z pandemią powodującą zakłócenia i ograniczenia w funkcjonowaniu rynku hotelowego, decyzja o uruchomieniu inwestycji została odroczona w czasie do momentu trwałego ustabilizowania się sytuacji gospodarczej” – czytamy w przesłanej odpowiedzi Zarządu Grupy Żagiel.

Natomiast w tym roku w naszym mieście ma się otworzyć dwugwiazdkowy hotel pod szyldem sieci B&B. Więcej pod tym linkiem: https://spottedlublin.pl/opoznia-sie-oddanie-do-uzytku-nowego-hotelu-w-centrum-lublina/

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.