Mężczyzna wszedł do Żabki z tasakiem w ręku. Wziął pięć piw, papierosy i wyszedł bez płacenia

Wszedł z tasakiem do Żabki
Wszedł z tasakiem do Żabki | fot. KMP Lublin

Mężczyzna z tasakiem w ręku wszedł do jednego ze sklepów sieci Żabka w centrum Lublin. Jego łupem padło pięć piw i paczka papierosów. Sprawca rozboju został już ustalony i zatrzymany. Jest dobrze znany policji.

Kradzież w Żabce z nożem w ręku

Do rozboju doszło w piątek (9.12) w centrum Lublina. Do sklepu sieci Żabka wszedł mężczyzna z tasakiem w ręku, którym zagroził ekspedientce. Sprawca udał się do regału z alkoholem, wziął pięć piw i wyszedł bez płacenia. Po pewnym czasie wrócił ponownie i dokonał kradzieży papierosów.

Sprawa została od razu zgłoszona na policję. Zaangażowani w sprawę operacyjni z 1. komisariatu, bez trudu ustalili sprawcę. Okazało się, że to wielokrotnie notowany recydywista. 29-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w policyjnym areszcie.

Za rozbój z niebezpiecznym narzędzie grozi kara nawet 15 lat więzienia. W warunkach recydywy może zostać dodatkowo zaostrzona do ponad 20 lat.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.