Mężczyzna leżał na torach w rejonie wiaduktu. Maszynista nie zdołał wyhamować, doszło do potrącenia

Pociąg potrącił leżącego na torach mężczyznę
Pociąg potrącił leżącego na torach mężczyznę | fot. KMP Zamość

Do groźnego zdarzenia doszło we wtorkowy wieczór na terenie Zamościa. Pociąg relacji Kołobrzeg – Hrubieszów potrącił leżącego na torach mężczyznę. Nieprzytomny poszkodowany z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Pociąg potrącił mężczyznę w Zamościu

Do potrącenia doszło we wtorek (24.10) kilka minut przed godz. 20:30 w okolicach wiaduktu przy ul. Peowiaków w Zamościu. Oficer dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu mężczyzny przez pociąg relacji Kołobrzeg – Hrubieszów.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że maszynista pociągu pasażerskiego w trakcie przejazdu w kierunku Hrubieszowa zauważył leżącego na torach mężczyznę. Natychmiast podjął próbę hamowania, wysyłając jednocześnie sygnały dźwiękowe.

„Mężczyzna nie zareagował, nie udało się również zatrzymać pociągu. Lokomotywa uderzyła go prawdopodobnie tzw. zgarniaczem. Potrącony mężczyzna doznał poważnych obrażeń, w stanie nieprzytomnym załoga karetki pogotowia przewiozła go do szpitala” – mówi asp. sztab. Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Maszynistą pociągu był 45-letni mieszkaniec Lublina, był trzeźwy. Pociągiem podróżowało 9 pasażerów oraz 5 członków załogi. Im nic się nie stało.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci grupy dochodzeniowo – śledczej, wykonali oględziny, rozpytali pasażerów oraz załogę składu. Obecni byli również przedstawiciel linii kolejowej oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

„Ustalamy dokładne okoliczności wypadku oraz dane personalne poszkodowanego” – informuje asp. sztab. Krukowska-Bubiło.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.