Metropolia Lubelski udzielił dyspensy w piątek po Bożym Ciele. Można jeść mięso

Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik
Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik | fot. Dominik Wąsik

Już 30 maja będziemy obchodzić Boże Ciało Jak co roku, święto to przypada w czwartek. Arcybiskup Metropolita Lubelski wydał ważny dekret w związku z nadchodzącym Bożym Ciałem.

Dyspensa w piątek po Bożym Ciele

Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik udzielił dyspensy od charakteru pokutnego, w tym od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, w piątek 31 maja 2024 r. (piątek po Bożym Ciele, uroczystości Ciała i Krwi Pańskiej), wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji.

Arcybiskup zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłosierdzia i pobożności.

Przypomnijmy, że zgodnie z kan. 1251 – wstrzemięźliwość od spożywania mięsa lub innych pokarmów, zgodnie z postanowieniem konferencji biskupów, należy zachowywać we wszystkie piątki całego roku, chyba że w piątek przypada dzień zaliczony do uroczystości; natomiast wstrzemięźliwość i post [ograniczenie ilości posiłków – przyp.] obowiązują w Środę Popielcową oraz w piątek Męki i Śmierci Pana Naszego Jezusa Chrystusa.

Zobacz także: Czy w piątek 31 MAJA można jeść mięso? POST czy dyspensa?

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.