Meteorolodzy ostrzegają. To będzie kolejny dzień z burzami w naszym regionie

burza nawałnica deszcz pogoda
Ulewa nad Lublinem | fot. Dominik Wąsik

Kolejny dzień z burzami. Na terenie znacznej części województwa lubelskiego obowiązują ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed burzami.

IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia przed burzami dla powiatów: opolski, puławski, rycki, łukowski, radzyński, lubartowski, lubelski, Lublin, świdnicki, łęczyński, krasnostawski, chełmski, włodawski, parczewski, bialski i Biała Podlaska.

„Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 20 mm, lokalnie 25 mm, oraz porywami wiatru do 90 km/h” – prognozuje Agnieszka Prasek z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Warszawie. Ostrzeżenie obowiązuje w czwartek 27 sierpnia od godz. 6 do 21.

Zobacz również: Lublin znów pod wodą po burzy. Zalane ulice, piwnice oraz samochody. Wasze zdjęcia i nagrania

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.