Metalowe ogrodzenie na pl. Litewskim. Zabezpieczają drewniany podest

Renowacja drewnianego podestu na Placu Litewskim | fot. Dominik Wąsik

Na placu Litewskim od początku kwietnia są prowadzone prace nad zabezpieczeniem drewnianego podestu. Od maja zacznie tu funkcjonować Lubelska Kawiarenka Sezonowa.

Co roku drewniany podest na placu Litewskim poddawany jest renowacji po okresie zimowym. Do wykonania tego zadania zgłosiła się tylko jedna firma, która swoje prace wyceniła na około 12 tys. złotych.

„Wykonawca ma za zadanie przygotowanie nawierzchni drewnianej do mycia, mechaniczne umycie nawierzchni specjalistycznym preparatem myjącym i zakonserwowanie nawierzchni preparatem z olejem lnianym” – wyjaśnia Grzegorz Jędrek z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Wykonawca musi zakończyć prace do 15 kwietnia, ponieważ później Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym Misericordia rozpocznie przygotowywanie miejsca to rozpoczęcia działania Lubelskiej Kawiarenki Sezonowej.

„Misericordia jest na etapie uzyskiwania stosownych zgód i pozwoleń na zagospodarowanie kawiarenki i dostosowanie jej wyposażenia do zaleceń Miejskiego Konserwatora Zabytków” – wyjaśnia Jędrek.

Więcej o Lubelskiej Kawiarence Sezonowej przeczytaj TUTAJ.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.