Facebook wprowadza w Polsce reklamy na Messengerze

messenger facebook

Do Polski dotarły właśnie reklamy wyświetlane w Waszych prywatnych rozmowach w aplikacji Messenger. Czy reklamy zaleją nasze wiadomości?

 

Co miesiąc z usług Facebooka korzysta 2 mln ludzi. Z reklamami na Facebooku możemy spotkać się do jego początku, lecz to nie wystarcza właścicielowi największego na świecie serwisu społecznościowego.

 

Reklamy wyświetlane w messengerze zapowiadane były już jakiś czas temu. Od stycznia 2017 roku, jako pierwsi na świecie mogli się z nimi zapoznać mieszkańcy Australii i Tajlandii. To oni byli testerami reklam i to dzięki nim Facebook wprowadził kilkaset poprawek.

 

Czas na Polskę

W sieci krążą informacje i zdjęcia, że Facebook postanowił uruchomić reklamy w messengerze również w Polsce. Od kilku dni w Waszych rozmowach prywatnych mogą wyświetlać się reklamy. Ciężko tego nie zauważyć.

 

Nasi rozmówcy mogą nie rozpoznać, że wyświetlony link lub zdjęcie w naszej rozmowie może być reklamą, mimo że płatne ogłoszenia są odpowiednio oznaczone. Dobór reklam ma być taki sam jak na Facebooku. Specjalny algorytm śledzi nasze ruchy w sieci i buduje wirtualny profil, który zbiera o nas informacje m.in. zainteresowania.

 

Jak na razie w Polsce są to początki, więc możemy wcale nie widzieć reklamy w konwersacji. Z Messengera korzysta na całym świecie ponad miliard użytkowników – popularniejszy jest tylko WhatsApp.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.