Mełgiew: Jazdę zakończył na ogrodzeniu

68 95341 e1477908274322

Mężczyzna wsiadł za kierownicę audi mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Jazdę zakończył na ogrodzeniu posesji w Mełgwi.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek nad ranem. Około godz. 4.30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdniku został zaalarmowany o zdarzeniu drogowym w miejscowości Mełgiew.

Na miejscu świdniccy policjanci w ogrodzeniu jednej z posesji zastali pojazd marki Audi A6. Obok auta stało dwóch mężczyzn. Jak wynikało z relacji postronnych świadków pojazdem podróżowali jedynie oni. Jednakże zarówno 24-latek, jak i 18-latek, obaj mieszkańcy Świdnika, nie przyznawali się do kierowania tym pojazdem. Twierdzili, że kierował rzekomo trzeci z mężczyzn znany im tylko z imienia, który przed przybyciem policjantów oddalił się z miejsca zdarzenia.

– Badanie alkomatem wskazało, ze 24-letek ma w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Natomiast jego kompan był trzeźwy – informuje st. asp. Magdalena Szczepanowska.

Ostatecznie 18-latek trafił bezpośrednio na przesłuchanie. Pojazd, którym podróżowali, został odholowany na parking strzeżony, a 24-latek trafił do policyjnego aresztu. Jak wytrzeźwiał został przesłuchany. Wtedy też przypomniał sobie, że to on kierował pojazdem.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem karnym. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara grzywny, do dwóch lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

(źródło: Policja)

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.