Mecz trzymał w napięciu do ostatnich sekund. Polski Cukier Start Lublin minimalnie gorszy od Trefla Sopot

koszykarze

W poniedziałkowym spotkaniu 17. kolejki obecnego sezonu koszykarze Polskiego Cukru Startu Lublin przegrali na własnym parkiecie z Treflem Sopot. Dla podopiecznych trenera Artura Gronka była to jedenasta porażka w bieżących rozgrywkach.

Emocjonujący przebieg meczu

Po pierwszej kwarcie czerwono-czarni mieli na swoim koncie dziesięć punktów więcej od rywali, ai aż cztery celne „trójki” rzucił Jakub Karolak. Później jednak goście odrobili część strat i „Startowcy” schodzili na dużą przerwę, prowadząc 45:43.

Po trzeciej partii na tablicy wyników widniał remis 68:68. Podczas ostatniej z ćwiartek przyjezdni odskoczyli już nawet na siedem oczek, ale czerwono-czarni do końcowej syreny walczyli o zwycięstwo. Ostatecznie jednak minimalnie lepsza okazała się ekipa z Sopotu i cenna wygrana pojechała do Trójmiasta.

Polski Cukier Start Lublin – Trefl Sopot 84:85 (26:16, 19:27, 23:25, 16:17)

Polski Cukier Start: O’Reilly 29, Karolak 19, Benson 11, Wade 11, Durham 10, Pelczar 3, Szymkiewicz 1, Gabrić, Szymański

Trefl: Schenk 17, Groselle 15, Zyskowski 14, Van Vliet 13, Scruggs 9, Varadi 8, Barnes 5, Witliński 4, Best, Musiał

Sędziowali: Ł. Jankowski, M. Maliszewski, A. Krzemień

W najbliższą niedzielę nasza drużyna zagra na wyjeździe z Enea Stelmet Zastalem Zielona Góra. Początek tej konfrontacji zaplanowano 24 marca o godzinie 15:30.