Mecz Motor Lublin – Wisła Kraków spotkaniem podwyższonego ryzyka. Kibice gości nie zostaną wpuszczeni na trybuny

Policja zabezpieczająca mecz podwyższonego ryzyka na Arenie Lublin
Policja zabezpieczająca mecz podwyższonego ryzyka na Arenie Lublin | fot. Dominik Wąsik

Zarząd klubu Motor Lublin po przeanalizowaniu pisma od prezesa Wisły Kraków podtrzymuje decyzję o nieudostępnieniu sektora przeznaczonego dla kibiców gości na meczu w ramach 9. kolejki Fortuna 1. Ligi. Sobotnie spotkanie zostało zakwalifikowane jako podwyższonego ryzyka.

Mecz Motor Lublin – Wisła Kraków ma status podwyższonego ryzyka

Motor Lublin w czwartkowy (21.09) wieczór wydał oświadczenie, w którym przekazał, iż po ponownym przeanalizowaniu pierwotnie podjętej decyzji, pisma otrzymanego od prezesa Wisły Kraków, a także biorąc pod uwagę rygor podwyższonego ryzyka, klub podtrzymuje decyzję o nieudostępnieniu sektora przeznaczonego dla kibiców klubu gościa na meczu Motor Lublin – Wisła Kraków w ramach 9. kolejki Fortuna 1. Ligi.

Mecz ten od początku został przez policję zakwalifikowany jako impreza masowa podwyższonego ryzyka.

„W związku z podjętą i zakomunikowaną przez Klub decyzją o nieudostępnieniu sektora dla kibiców gości, a w konsekwencji brakiem ich obecności na tym meczu, w dniu 13 września Klub złożył wniosek o zniesienie rygoru podwyższonego ryzyka, który generuje dla niego ogromne straty na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych poprzez podwójne zaangażowanie osobowe ze strony Policji i służby ochroniarskiej, a także olbrzymie koszty społeczne i wizerunkowe związane z dużą mobilizacją policjantów na wydarzenie, które tego nie wymaga” – czytamy w oświadczeniu Motoru Lublin.

W odpowiedzi Motor otrzymał od policji pismo z odpowiedzią negatywną.

„Środowisko kibiców lubelskich oraz krakowskich jest wysoce wzajemnie zantagonizowane, a co za tym idzie nieprzewidywalne. Istnieje prawdopodobieństwo, iż na przedmiotowe spotkanie, pomimo braku dostępności sektora gości, przyjadą fani Wisły Kraków. W ostatnim meczu pomiędzy zespołami Motoru oraz Wisły w listopadzie ub. roku doszło do wniesienia, oraz użycia materiałów pirotechnicznych, w tym rac rzucanych na murawę stadionu” – pisze w odpowiedzi podinsp. Tomasz Gil, Komendant Miejski Policji w Lublinie.

„To decyzja zupełnie irracjonalna i niezrozumiała” – komentuje decyzję policji Klub.

Zobacz także: W sobotę mecz Motoru z Wisłą Kraków. Radny apeluje o darmowy parking dla kibiców posiadających bilety

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.