Mecz Górnik – Zagłębie przełożony. Przez zły stan murawy na Arenie Lublin

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Spotkanie Górnika z Zagłębiem zostało przeniesione z 11 lutego na 7 marca. Powód? Zły stan murawy na stadionie Arena Lublin.

 

– Decyzję skonsultowaliśmy z obydwoma klubami i przede wszystkim z greenkeeperem Areny Lublin, Panem Sebastianem Sadziem. Wybraliśmy optymalne rozwiązanie dla jakości meczu i murawy, mając także z tyłu głowy fakt, iż w czerwcu stadion w Lublinie będzie gościł reprezentację Polski na meczach UEFA Euro U-21 – mówi Marcin Stefański, Dyrektor Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy S.A.

 

Powodem przełożenia meczu są wyjątkowe przymrozki na Lubelszczyźnie, które zagrażają znaczącym pogorszeniem stanu murawy na Arenie Lublin.

 

– Zgodnie z opinią głównego greenkeepera Areny Lublin warunki atmosferyczne w tygodniu przedmeczowym uniemożliwiały wykonanie zabiegów naprawczych i pielęgnacyjnych na murawie tak, żeby przygotować ją odpowiednio do meczu – informuje Miłosz Bednarczyk, rzecznik MOSiR „Bystrzyca”.

 

Jak wiemy, dużymi krokami zbliżają się Mistrzostwa Europy UEFA EURO U21 Polska 2017, gdzie to właśnie w Lublinie odbędzie się inauguracja i oficjalny mecz otwarcia turnieju. Tak więc trawa musi być idealna.

 

Jeśli nie udałoby się odratować murawy ostateczną deską ratunku jest wymiana całej nawierzchni, lecz zarządca obiektu nawet nie chce o tym myśleć. Prognozowany koszt takiego zabiegu wyniósłby ok. 700 tys. złotych.

 

Górnik informuje, że bilety zakupione w przedsprzedaży zachowują ważność na nowy termin meczu z Zagłębiem. Istnieje także możliwość wymiany na bilet na spotkanie z Piastem Gliwice, które odbędzie się 26 lutego o godzinie 15:30 na Arenie Lublin. To będzie pierwsza ligowa konfrontacja zielono-czarnych w tym roku przed lubelską publicznością. Wszelkie pytania należy kierować pod adres mailowy bilety@gornik.leczna.pl.

 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.