Mecz eliminacji do MŚ 2022 Estonia – Czechy przeniesiony do Lublina

Stadion Arena Lublin w Lublinie UEFA EURO U21
Stadion Arena Lublin | fot. MOSiR

Estonia rozpocznie eliminacje do mistrzostw świata w Katarze od meczu z Czechami. Pierwotnie mecz miał odbyć się w Tallinie, ale miejsce spotkania zmieniono na Lublin.

Mecz eliminacji MŚ 2022 w Lublinie

Estoński Związek Piłki Nożnej poinformował, że spotkanie 1. kolejki el. do MŚ 2022 pomiędzy reprezentacją Estonii i Czechami zostanie rozegrany w Lublinie. Mecz odbędzie się 24 marca, oczywiście bez udziału publiczności. Początkowo spotkanie miało mieć miejsce w stolicy Estonii – Tallinnie.

Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Estonii, dopuszcza się organizowanie zawodów sportowych na świeżym powietrzu, jeśli razem z organizatorami bierze udział do 100 osób. Aby móc zorganizować kwalifikacje do mistrzostw świata zgodnie z wymogami UEFA, stadion musi pomieścić minimum 150 osób.

150 osób to 46 piłkarzy (gracze główni i rezerwowi łącznie dwóch drużyn), prawie 40 pracowników (trenerzy, personel medyczny, dostawcy), 4 sędziów, 1 delegat gry, 1 sędzia obserwator, około 15 osób zaangażowanych w organizację, 8 Przedstawiciele UEFA, 4 ratowników, 5 karetek, 4 policjantów, ochroniarze, pracownicy telewizji i dziennikarze.

Estoński Związek Piłki Nożnej, za pośrednictwem Ministerstwa Kultury, wystąpił do Rady Zdrowia i Rządu Republiki o odstępstwo zezwalające 150 osobom zamiast 100 na stadion. Rada Zdrowia nie poparła tej prośby, a rząd postanowił nie występować Rozróżnienie.

Po konsultacji z UEFA ustalono, że eliminacje mistrzostw świata w Estonii i Czechach odbędą się w Lublinie. Zmiana będzie kosztować Estoński Związek Piłki Nożnej blisko 300 tys. euro (w przeliczeniu prawie 1,4 mln złotych), wliczając w to podróż drużyny i organizatorów, wynajem stadionu i inne wydatki związane z organizacją meczu.

Spotkanie odbędzie się na stadionie Arena Lublin w środę, 24 marca, o godz. 19:00 czasu estońskiego (18:00 w Polsce). Mecz ma być transmitowany w estońskiej telewizji. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.