Mąż leżał nieprzytomny w kotłowni. Szybka reakcja żony zapobiegła tragedii

455668145

Kobieta po powrocie do domu zauważyła wydobywający się z kotłowni dym. Szybka reakcja żony uratowała 28-letniego mężczyznę oraz dwoje dzieci.

 

W środowy wieczór policjanci otrzymali zgłoszenie o podtruciu tlenkiem węgla w domu jednorodzinnym w jednej z miejscowości w gminy Końskowola. Zgłosiła to właścicielka mieszkania, która tuż po godzinie 22:00 wróciła do domu.

 

Kobieta zauważyła, że z kotłowni wydobywa się dym. Gdy tam weszła, zastała leżącego na podłodze nieprzytomnego męża. Natychmiast powiadomiła pogotowie i straż pożarną. W domu było jeszcze dwoje dzieci w wieku 8 i 9 lat, które znajdowały się na piętrze.

 

– 28-latek został przewieziony do lubelskiego szpitala. Na szczęście dzieci nie uległy podtruciu, jednak zostały w szpitalu na obserwacji. Ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo, ich stan jest stabilny – informuje mł.asp. Ewa Rejn-Kozak.

 

Strażacy ustalili, że przyczyną wydobycia się tlenku węgla był zatkany przewód kominowy. Ponadto w trakcie prowadzonych czynności okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad 0,5 promila alkoholu.

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.