Masz zabytkowy samochód? Roztoczańskie Muzeum PRL zaprasza na zlot klasyków!

zabytkowe samochody
fot. Materiał organizatora

W Święto Pracy, 1 maja 2024 roku, Roztoczańskie Muzeum PRL w Zamościu serdecznie zaprasza na niezapomniany zlot pojazdów zabytkowych pod nazwą „Speed Car 1-Majowa Motoparada Klasyków”.

To wyjątkowe wydarzenie motoryzacyjno-patriotyczne będzie nie tylko okazją do celebrowania Międzynarodowego Dnia Solidarności Ludzi Pracy, ale również zainauguruje 5. sezon turystyczny Roztoczańskiego Muzeum PRL.

444 lata istnienia Zamościa

Będą to pełne emocji chwile, w których blask karoserii i dźwięk klaksonów połączą się z ponadczasowym pięknem. Wydarzenie dla publiczności rozpocznie się o godzinie 12:00. W programie znajdą się konkursy, pokazy, a także parada pojazdów z Zamościa do Szczebrzeszyna. Świętować będziemy nie tylko wyjątkowość klasycznej motoryzacji, lecz także 444 lata istnienia Zamościa.

Niezwykle ważne jest dla mnie promowanie lokalności, dlatego podczas tego zlotu — przy okazji świętowania 444 lat Zamościa — będziemy rozpowszechniać historię stołu szwedzkiego i przygotujemy niespodziankę: stół szwedzki z regionalnymi produktami wystawiony nie Szwedom, a wystawcom zlotu, tym razem nie przez Jaśnie Wielmożnego Mości Pana Podczaszego Koronnego Jana II Zamoyskiego Sobiepanem zwanego, a przez zamojskich i szczebrzeskich restauratorów! — zachęca do udziału w wydarzeniu Tomasz Pakuła, dyrektor Roztoczańskiego Muzeum PRL w Zamościu, organizator zlotu.

Zgłoszenie dla wystawców

Do udziału w zlocie jako wystawca ze swoim pojazdem wymagane jest zgłoszenie. Zarówno dla wystawców, jak i publiczności udział jest bezpłatny. Zapisy online przyjmowane są do 29 kwietnia.

Dla pierwszych 200 zarejestrowanych uczestników organizator wraz ze sponsorami przygotują pakiety startowe z atrakcyjnymi upominkami, takimi jak pamiątkowe naklejki zlotu, magnesy na lodówkę czy idealne na majówkę okulary przeciwsłoneczne.

Pamiątkowe zestawy będą gwarantowane tylko dla tych, którzy zarejestrują się online (dla pierwszych 200 zarejestrowanych). Formularz rejestracyjny dostępny jest tutaj. Istnieje również możliwość rejestracji na miejscu wydarzenia, jednak pakiety startowe będą dostępne tylko w ograniczonej liczbie.

Do udziału w wydarzeniu dopuszczone będą pojazdy spełniające określone kryteria, takie jak produkcja modelu do 1998 roku włącznie, unikatowość czy rzadkość. Szczegółowe kryteria uczestnictwa można znaleźć na stronie internetowej z formularzem rejestracyjnym.

Sponsorem Tytularnym zlotu jest Speed Car – ogólnopolska sieć stacji diagnostycznych i kontroli pojazdów. W swojej ofercie posiada przeglądy rejestracyjne i badania techniczne oraz diagnostyczne pojazdów, a także ubezpieczenia OC i AC.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym motoryzacyjno-patriotycznym święcie! Niech się święci 444 lata Zamościa! Wkrótce szczegółowy program imprezy

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.