„Masa” usłyszał zarzuty w prokuraturze w Lublinie. Grozi mu 10 lat więzienia

Centralne Biuro Antykorupcyjne

W czwartek do prokuratury w Lublinie został doprowadzony najsłynniejszy świadek koronny w Polsce Jarosław Ł. ps. „Masa”. Usłyszał łącznie osiem zarzutów. Grozi mu 10 lat więzienia.

Do zatrzymania Jarosława Ł. ps. „Masa” doszło w środę w godzinach porannych na terenie jego posesji. Mężczyzna następnie został przetransportowany do Lublina, gdzie w czwartek został doprowadzony do prokuratury.

Prokurator z Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie przedstawił Jarosławowi Ł. „Masa” osiem zarzutów.

„Masa” jest podejrzany o popełnienie kilku przestępstw. W ciągu prawie dwóch miesięcy miał wyłudzić kredyty i pożyczki na łączną kwotę 668 515,51 zł w ośmiu bankach w Warszawie, Łodzi oraz innych miejscowościach na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego

Dodatkowo przez blisko rok miał wielokrotnie wręczać łapówki Naczelnikowi Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz urzędnikowi Urzędu Celnego w Łodzi. Jak podaje Prokuratura Krajowa, korzyści wręczane były w celu zapewnienia sobie pomocy i przychylności w zakresie podejmowanych z urzędu lub z jego inicjatywy czynności służbowych.

Kolejny zarzut dotyczy dwukrotnego składania fałszywych zeznań ws. wykroczenia drogowego. Miał też powoływać się na wpływy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi i pośredniczyć w załatwieniu sprawy naboru do służby w Policji.

Najsłynniejszemu świadkowi koronnemu w Polsce przedstawiono również zarzut oszustwa na szkodę właściciela firmy budowlanej, który za ułożenie kostki brukowej na terenie posesji zajmowanej przez Jarosława Ł. nie dostał należnej zapłaty w kwocie 160 tys. zł.

Łącznie świadkowi koronnemu grozi kara do 10 lat więzienia. W związku ze sprawą prokuratura skierowała też do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla „Masy”.

Zarzuty w tej sprawie usłyszało także pięć innych osób.2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.