Marsz Równości w Lublinie. Gdzie i o której, utrudnienia, objazdy autobusów – INFORMATOR

Policja zabezpieczy przejście uczestników Marszu Równości w Lublinie
Policja zabezpieczy przejście uczestników Marszu Równości w Lublinie | fot. Damian Gerhand

Marsz Równości przejdzie w sobotę przez Lublin. Kolorowy pochód wyruszy sprzed Centrum Spotkania Kultur. Na trasie będą zamykane ulice. Zobaczcie gdzie.

Marsz Równości przejdzie dziś przez Lublin

Marsz Równości to coroczne święto wolności, otwartości i solidarności. Uczestniczy w nim społeczność LGBTQ+, ale też wszystkie osoby, dla których ważne jest równe traktowanie i poszanowanie różnorodności.

Marsz Równości rozpocznie się po godz. 13. Platforma i uczestnicy na początku zbiorą się na placu Teatralnym przed CSK, by o godz. 14 ruszyć w pochód. Trasa przemarszu obejmie: Al. Racławickie na wysokości CSK – ul. Lipową – ul. Narutowicza – ul. Głęboką – ul. Sowińskiego – ul. Poniatowskiego – ul. Popiełuszki – plac pod Galerią Labirynt.

Wraz z przemieszczaniem się kolumny, możliwe będzie całkowite wstrzymanie ruchu na kolejnych ulicach. Na miejscu obecni będą policjanci, którzy zadbają o bezpieczeństwo i skierują ruch na alternatywne trasy. Po przejściu marszu ruch będzie sukcesywnie przywracany.

W czasie organizacji Marszu Równości wiele linii autobusowych i trolejbusowych pojedzie innymi trasami. Sprawdź szczegóły: W sobotę ulicami Lublina przejdzie Marsz Równości – TRASA. Utrudnienia: zamknięte ulice, objazdy autobusów

Ze względów bezpieczeństwa mieszkańcy i turyści nie wejdą dziś do Ogrodu Saskiego. Szczegóły: Zamkną Ogród Saski dla mieszkańców. Łańcuchy i kłódki na bramach wejściowych

Zobacz także: Sporo się dzieje w ten weekend w Lublinie. Będą utrudnienia na ulicach miasta. Gdzie i kiedy? ZOBACZ

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.