Marsz Równości Lublin 2022. Zamknięte ulice, zakaz parkowania, objazdy komunikacji miejskiej i inne utrudnienia

Utrudnienia związane z sobotnim Marszem Równości w Lublinie
Utrudnienia związane z sobotnim Marszem Równości w Lublinie | fot. Damian Gerhand

Informujemy mieszkańców i kierowców przed utrudnieniami, jakie wystąpią w sobotę, 3 września na ulicach Lublina. Na ten dzień zaplanowana Marsz Równości 2022. W godzinach 12:00-16:00 na trasie przejścia mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

W sobotę, 3 września w godzinach 13:00-16:00 odbędzie się w IV Marsz Równości. W związku z organizacją przemarszu, na wybranych ulicach miasta wystąpią utrudnienia w ruchu, a komunikacja miejska zostanie skierowana na objazdy. Ponadto na wybranych ulicach będzie obowiązywać zakaz parkowania pojazdów, a mieszkańcy nie będą mogli wejść do Ogrodu Saskiego. Szczegóły poniżej.

Trasa przejścia Marsz Równości Lublin 2022

Uczestnicy Marszu Równości już od godz. 12:00 zgromadzą się na pasie Al. Racławickich, na wysokości placu Teatralnego. Sam marsz ma wystartować o godz. 13:00, a jego uczestnicy przejdą ulicami: ul. Lipowa, ul. Narutowicza, ul. Głęboka, ul. Sowińskiego, ul. Poniatowskiego, ul. Popiełuszki, kończąca na placu przed Galerią Labirynt.

Kontrmanifestacja do Marszu Równości w Lublinie

Tego samego dnia w godz. 12:00-16:00 przy skrzyżowaniu ulic: Lipowej, Krakowskiego Przedmieścia i Alei Racławickich zgłoszono dwa inne zgromadzenia przez środowiska narodowców. Jedna na chodniku przy Astorii, a drugie po drugiej stronie, przy Domku Saskim i Rossmannie. Przejście uczestników Marszu Równości będą zabezpieczać uzbrojeni funkcjonariusze policji.

Dalsza część tekstu pod zdjęciem

Policja zabezpieczy przejście uczestników Marszu Równości w Lublinie
Policja zabezpieczy przejście uczestników Marszu Równości w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Utrudnienia związane z przejściem uczestników IV Marszu Równości w Lublinie

Od 12:00 nastąpi zamknięcie dla ruchu fragmentu Al. Racławickich (od ul. Łopacińskiego do ul. Krakowskie Przedmieście) i ul. Lipowej. Następnie, od ok. 13:30, będą zamykane dla ruchu kolejno ulice na trasie przejścia uczestników zgromadzenia: ul. Narutowicza, ul. Głęboka, ul. Sowińskiego i ul. Poniatowskiego. Tym samym będą również obowiązywać objazdy.

Informacje na temat objazdów komunikacji miejskiej 3 września na czas organizacji Marszu Równości dostępne są tu: Objazdy komunikacji miejskiej – 3 września. Ulice miasta zablokują uczestnicy Marszu Równości

Tutaj lepiej nie parkuj samochodu

Służby porządkowe zwracają się do mieszkańców z prośbą o nieparkowanie pojazdów na całej trasie przemarszu od piątku (2.09) od 20:00 do zakończenia marszu (3.09). Z parkowania zostaną wyłączone zatoki i miejsca parkingowe dla samochodów na ul. Głębokiej (przy pasażu handlowym) oraz przy skrzyżowaniu ul. Sowińskiego z Al. Racławickimi.

Zamknięty Ogród Saski

Wzorem lat ubiegłych, na wniosek Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, w sobotę (3.09) w godzinach 7:00-16:00 zamknięty będzie Ogród Saski.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.