Mapa rowerowa Lublina – ścieżki rowerowe, trasy, infrastruktura

W tym roku w Lublinie ma powstać ok. 14 km tras rowerowych. Aktualna długość ścieżek to ok. 130 km.

Aktualnie w Lublinie znajduje się 130 km tras rowerowych, w tym wydzielone drogi rowerowe, drogi dla pieszych i rowerów, pasy rowerowe. Więcej o rozwoju infrastruktury rowerowej w mieście Lublin, opowiedział nam Paweł Cal z Porozumienia Rowerowego.

Porozumienie Rowerowe jest grupą, mającą na celu aktywne wspieranie rozwoju ruchu rowerowego w Lublinie, zarówno w kwestii budowy dobrej infrastruktury ale też i prowadzenia kampanii społecznych i edukacyjnych.

Planowane / w trakcie budowy ścieżki

W planach na bieżący rok 2016 jest wybudowanie 14 km nowych ścieżek rowerowych.

– zakończenie ringu wokół zalewu (Osmolicka),
– Tysiąclecia od ronda przy Zamku do Lubartowskiej,
– Sławinkowska,
– łącznik Koncertowa – Gimnazjum,
– Garbarska – Droga Męczenników Majdanka,
– na ukończeniu Berylowa, Jantarowa i droga od ul. Różanej do wąwozu w osiedlu Ruta,
– Chodźki,
– w trakcie Muzyczna, Ducha i Kompozytorów Polskich,
– kładka pieszo – rowerowa przy Rzeszowskiej,

Dopiero co skończone:

– Dunikowskiego
– Przedłużenie Koncertowej
– na Koncertowej przy Lidlu

Jak możemy mówić o stanie ścieżek rowerowych?

Co do istniejący jest rożnie od w miarę fatalnego do bardzo dobrego. Do fatalnych możemy zaliczyć m.in. drogę nad zalew od Jana Pawła II, stan jest nienajlepszy, a natężenie ruchu nie tylko rowerowego znaczne (piesi, rolkarze, biegacze itp.).

Do złego stanu należy ścieżka na Filaretów. Mimo nowego odcinak jakość wykonania kiepska, w niektórych miejscach naprawy już się rozsypują oraz Armii Krajowej, gdzie miasto chce napraw gwarancyjnych i kar dla wykonawcy.

Stan bardzo dobry: trasa wzdłuż Solidarności na wylocie z miasta, ubiegłoroczna trasa oddana na Kraśnickiej, trasa zielona od Placu bychawskiego do Muzycznej, Krochmalna – pasy oraz Podzamcze – pasy.

Odnośnie pasów z Europejskiej Stolicy Turystyki Rowerowej, większość nie powinna istnieć bez wymiany nawierzchni bo w obecnym stanie są zdatne do użytku tylko jak jest sucho.

Mapa rowerowa

Aktualna mapa infrastruktury rowerowej Lublina
(zdjęcie ilustracji: UM Lublin/lublin.eu)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.