Mali bohaterowie uratowali nieprzytomną mamę. Zachowali zimną krew i wezwali pomoc – Brawo!

Karetka pogotowia ratunkowego na sygnałach
Karetka pogotowia ratunkowego na sygnałach | fot. Dominik Wąsik

Dyżurny Bialskiej komendy otrzymał nietypowe zgłoszenie. Po drugiej stronie słuchawki znajdowały się dzieci, których mama z niewiadomych przyczyn zasłabła i straciła przytomność. Samotne na tamten moment dzieci 2- latka i 14 – latek, zadzwonili na numer alarmowy 112 i udzielili wszystkich potrzebnych informacji.

2 – letnia dziewczynka mała bohaterka

Na miejscu policjanci bialskiej prewencji ustalili, że 2-letnia dziewczynka okazała się „Małą Bohaterką”. To ona pierwsza zauważyła, że z mamą dzieje się coś złego, nie reaguje i nie ma z nią kontaktu. Dziewczynka pobiegła do swojego brata, który w tym czasie przebywał w innej części domu.

policja radiowóz
Policja | fot. Dominik Wąsik

Wzorowa postawa dzieci pozwoliła pomóc ich mamie

Zaalarmowany przez siostrę brat. Bez zwłoki udał się na miejsce, aby sprawdzić, co się dokładnie stało. Po dotarciu na miejsce, z przerażeniem stwierdził, że jego matka leżała nieprzytomna na podłodze i nie reagowała na próby nawiązania kontaktu. Natychmiast podjął decyzję o wezwaniu pomocy, dzwoniąc na numer alarmowy i udzielając dyspozytorowi wszystkich niezbędnych informacji odnośnie zaistniałej sytuacji.

Przybyłe na miejsce służby udzieliły pomocy medycznej mamie

Dzięki szybkiej i właściwej reakcji nastolatka, służby medyczne przybyły na miejsce udzieliły pomocy omdlałej matce. Zabrały ją na obserwację do szpitala. W międzyczasie mundurowi zaopiekowali się dziećmi podczas nieobecności mamy zapewniając im wsparcie i bezpieczeństwo.

Rola dzieci w tym zdarzeniu była nieoceniona. To dzięki ich trzeźwej i zdecydowanej postawie ta sprawa ma szczęśliwy finał.

operator 112 sa telefony ktorych
7 metrów pod ziemią. Operator telefonów numeru 112

Jak wezwać pomoc dzwoniąc na numer alarmowy 112?

  1. PODAJ MIEJSCE ZDARZENIA. Pierwsze pytanie dyspozytora będzie dotyczyło miejsca zdarzenia: może to być dokładny adres…
  2. POWIEDZ, CO SIĘ DZIEJE…
  3. WYWIAD MEDYCZNY…
  4. DECYZJA DYSPOZYTORA…
  5. POZOSTAŃMY Z CHORYM.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.