Makabryczne odkrycie w sortowni śmieci. Pracownicy znaleźli ciało noworodka. Prokuratura wszczęła śledztwo

Sortownia śmieci Kom-Eko w Lublinie
Sortownia śmieci Kom-Eko w Lublinie | fot. Kom-Eko

Zwłoki noworodka odnaleziono w sortowni odpadów w Lublinie. Ciało zauważył jeden z pracowników. Policja i prokuratura starają się ustalić, skąd zwłoki dziecka zostały przywiezione.

W sortowni odpadów znaleziono zwłoki noworodka

Do makabrycznego odkrycia doszło w środę (28.02) na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów firmy Kom-Eko przy ul. Metalurgicznej w Lublinie. Tego dnia policjanci otrzymali informację o znalezieniu zwłok noworodka w sortowni odpadów. Ciało zauważył jeden z pracowników sortowni.

Na miejsce pojechali policjanci, prokurator i lekarz, który formalnie stwierdził zgon dziecka.

Prokuratura nadzoruje prowadzone w tej sprawie czynności. Przeprowadzono już sekcję zwłok noworodka. Obecnie śledczy czekają na jej wyniki, aby poznać, jaka była przyczyna zgonu, oraz czy dziecko było zdolne do życia poza organizmem matki. Zlecono badania genetyczne.

Trwa też ustalanie z jakiego regionu miasta lub której podlubelskiej miejscowości, dostarczono odpady z ujawnionymi zwłokami.

Matce noworodka może grozić do 5 lat więzienia

Śledztwo jest prowadzone w kierunku zabójstwa noworodka przez matkę. Po wynikach zwłok kwalifikacja może ulec zmianie. Za dzieciobójstwo grozi od trzech miesięcy do nawet pięciu lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.