Makabryczne odkrycie w Lublinie. Zwłoki dwóch mężczyzn w garażu

DSC06581
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Zwłoki dwóch mężczyzn znaleziono w garażu przy ul. Tęczowej w Lublinie. Policja wykluczyła udział osób trzecich; prawdopodobną przyczyną zgonu mogło być zatrucie tlenkiem węgla.

Zwłoki dwóch mężczyzn w garażu

Jak powiedział Bartłomiej Pytka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, zwłoki dwóch mężczyzn w wieku 41 i 63 lat znaleziono przydomowym garażu przy ul. Tęczowej. Ciała mężczyzn znalazła osoba z rodziny jednego z nich.

Strażacy otrzymali zgłoszenie około godz. 5.30. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyźni mogli podtruć się tlenkiem węgla. Potwierdzili, że w pomieszczeniu było wysokie stężenie tlenku węgla. W garażu był włączony piecyk gazowy, którym mężczyźni prawdopodobnie dogrzewali się wczorajszego wieczoru.

Strażacy ustalili, że prawdopodobnie zawiodła wentylacja garażu. Mężczyźni zamknęli okna i drzwi, po czym uruchomili piecyk gazowy. Wraz ze spalaniem w pomieszczeniu zmniejszał się poziom tlenu. Tlenek węgla uwalnia się, gdy w czasie spalania nie jest dostarczana odpowiednia ilość tlenu do pełnego spalania.

Przybyli na miejsce ratownicy medyczni odstąpili od resuscytacji krążeniowo-oddechowej ze względu na plamy opadowe, które znajdowały się na ciałach mężczyzn. Lekarz stwierdził zgon. Przyczynę zgonu wyjaśnić ma sekcja zwłok; prawdopodobnie mężczyźni zatruli się tlenkiem węgla.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.