Majowy harmonogram pokazów multimedialnych na pl. Litewskim

Pokazy multimedialne na pl. Litewskim
Pokazy multimedialne na pl. Litewskim | fot. UM Lublin

Po zimowej przerwie ruszają pokazy fontanny multimedialnej na Placu Litewskim w Lublinie. Strumienie tańczą w rytm muzyki, a nocą podczas specjalnych pokazów rozświetlają ją laserowe światła.

Maj będzie pierwszym miesiącem, kiedy to na Placu Litewskim w Lublinie odbędą się pokazy multimedialne po zimowej przerwie. Urządzenia na zimę zostały zdemontowane i poddano je pracom konserwatorskim.

W maju będzie 9 pokazów, które będą odbywać się w piątki i soboty o 21:30, oprócz pierwszego pokazu, który zaplanowano na czwartek 3 maja.

– Zgodnie z zasadą przyjętą w poprzednim roku, większa ilość pokazów będzie miała miejsce przy okazji dużych festiwali czy wydarzeń kulturalnych organizowanych w naszym mieście – informuje Olga Mazurek-Podleśna z lubelskiego ratusza.

Planowane jest wprowadzenie nowych pokazów na miesiące letnie, kiedy mieszkańcy spędzają więcej czasu w przestrzeni miejskiej, a Lublin licznie odwiedzają turyści.

– Wstępnie zaplanowanych jest około 40 pokazów do końca września, jednak szczegółowy harmonogram będzie tworzony na bieżąco, z miesiąca na miesiąc – dodaje Mazurek-Podleśna.

Harmonogram pokazów multimedialnych na maj:

+ czwartek (3 maja) 21:30 Sen o mieście / Sezon Lublin
+ piątek (4 maja) 21:30 Historia Pl. Litewskiego na wesoło/ Sezon Lublin
+ sobota (5 maja) 21:30 Wydarzenia kulturalne/ Sezon Lublin
+ piątek (11 maja) 21:30 Historia Pl. Litewskiego na wesoło
+ sobota (12 maja) 21:30 Sen o mieście
+ piątek (18 maja) 21:30 Sen o mieście
+ sobota (19 maja) 21:30 Wydarzenia kulturalne
+ piątek (25 maja) 21:30 Sen o mieście
+ sobota (26 maja) 21:30 Historia Pl. Litewskiego na wesoło

Pokazy na Placu Litewskim – OPISY

„Sen o Mieście” – to 20-minutowa inscenizacja nawiązująca do widowiska teatralnego w reżyserii Janusza Opryńskiego, prezentowanego podczas obecności Lublina we Wrocławiu w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Spektakl jest opowieścią o kluczowych epizodach z historii Lublina. Widowisko zostało zrealizowane przy udziale tancerzy, sztukmistrzów, artystów nowego cyrku – w formie multimedialnej zostanie zaprezentowane w towarzystwie fontann i laserów.

„Historia Placu Litewskiego na wesoło” – to pokaz przygotowany przez Poławiacze Pereł Improv Teatr. Artyści podjęli się nagrania miniatur scenicznych inspirowanych historią placu Litewskiego, z uśmiechem i przekornie przedstawiają 5 scen z placu Litewskiego i 5 najważniejszych wydarzeń, które ich zdaniem odmieniły oblicze centrum Lublina.

„Wydarzenia Kulturalne” – to prezentacja najważniejszych festiwali i wydarzeń kulturalnych Miasta Lublin w obliczu 700-lecia jubileuszu. Filmy prezentujące lubelskie festiwale są przeplatane pokazami fontann w rytm muzyki i tańca wody.


Przeczytaj także

+ Już wiadomo, kto będzie prowadził kawiarnię na pl. Litewskim

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.