Majówka na ulicach Lublina i drogach regionu: 650 wykroczeń i 13 pijanych kierowców

bmw policja radiowóz
Zdjęcie ilustracyjne | fot. KWP Lublin

Policjanci z Grupy Speed podsumowali długi weekend majowy na ulicach Lublina i drogach regionu. W trakcie czterech dni ujawnili blisko 650 wykroczeń i zatrzymali 13 pijanych kierowców.

Wzmożone patrole policji w majówkę

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie w swoich działaniach skupili się przede wszystkim na osobach rażąco naruszających zasady bezpiecznej jazdy. Prowadzone były kontrole prędkości, sprawdzana była trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Podczas prowadzonych działań znaczącą rolę pełnili policjanci Grupy Speed, dla których priorytetem było ujawnianie szczególnie niebezpiecznych zachowań.

Od piątku do poniedziałku policjanci ujawnili blisko 650 wykroczeń. Niezmiennie większość z nich dotyczyła nadmiernej prędkości – ponad 60 proc. Funkcjonariusze zatrzymali, 5 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym oraz 38 dowodów rejestracyjnych – głównie za niewłaściwy stan techniczny.

Dodatkowo policjanci ujawnili 13 kierujących pod wpływem alkoholu. Jednym z nich był 28-letek. Mężczyzna (taksówkarz) spowodował kolizję na alejach Zygmuntowskich, mając w organizmie 2 promile alkoholu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.