Lublinianka wyłudziła 100 mln złotych. Rutkowski w Lublinie

Krzysztof Rutkowski | fot. Krzysztof Rutkowski / facebook.com

Rutkowski pojawił się w Lublinie w związku z wyłudzeniem przez lubliniankę kwoty sięgającej nawet 100 milionów złotych. To oszustwo stulecia.

Dorota B. była prezesem lubelskiej spółki Eduvision, która specjalizowała się w m.in. edukacji finansowej, planowaniem inwestycyjnym i innymi rozwiązaniami biznesowymi dla przedsiębiorców.

Jak czytamy w oświadczeniu spółki, w dniu 7 maja 2018 r. odbyło się Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników, na którym doszło do rozwiązania i likwidacji spółki.

– „Powodem NZW było stracenie zaufania do obecnego Prezesa i jednocześnie wspólniczki Doroty B. na podstawie ostatnich działań mających negatywne skutki dla spółki. Dbając o swoje dobre imię i budowane latami relacje biznesowe wspólnicy jednogłośnie oświadczyli, że NIE CHCĄ dalej prowadzić biznesu z Dorotą B. i utożsamiać się z jej metodami działania, pozyskiwania środków finansowych i ich obrotu, którego efektem są straty w bilansie spółki oraz prywatne wielu osób.” – czytamy w oświadczeniu.

Sprawą zajął się Krzysztof Rutkowski, który jest właścicielem biura detektywistycznego. W dniu dzisiejszym na specjalnej konferencji Rutkowski ma przedstawić szczegóły tego oszustwa.

//Aktualizacja

Na dzisiejszej konferencji pojawiło się trzech poszkodowanych z Lublina, których Dorota B. oszukała na kwotę blisko 300 tysięcy złotych. Jak twierdzi Krzysztof Rutkowski, takich osób w całej Polsce są setki.

W jaki sposób Dorota B. naciągała osoby na takie kwoty? Jak twierdzą poszkodowani sposobów jest wiele. Od usług „kreatywnej” księgowej, po inwestycje na dziesiątki tysięcy złotych. Jej klienci mieli zarabiać nawet 3 proc. w skali miesiąca.

Według Rutkowskiego kobieta mogła wyłudzić kwotę nawet 100 mln złotych. Jednak nie podał skąd te niewyobrażalne szacunki. Pokrzywdzeni w sprawie nie składali do tej pory oficjalnych zawiadomień na policji. Lubelska prokuratura nie prowadzi również żadnego postępowania.

Jak dodał Rutkowski, Lublin ma być samym centrum tej sprawy.

//Sprostowanie

„Nie jest prawdą, że Eduvision spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie była związana z działaniami osobistymi Pani Doroty B. Spółka Eduvision spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie zajmowała się działalnością edukacyjną i finansową – nie zaciągała i nie operowała kwotami podanymi w artykule tj. 100 mln zł. Jedyny związek był taki, że Pani Dorota B. pozostając jednym ze wspólników zarządzała spółką jako jej Prezes Zarządu, jak się później okazało w sposób nieudolny, o czym świadczy fakt zadłużenia przez nią spółki na kwotę ujętą w sprawozdaniu rocznym za 2017 r. tj. kwoty około 900 tys. zł. Te okoliczności spowodowały, że pozostali wspólnicy spółki postanowili odwołać Panią Dorotę B. z zarządu, powołać likwidatora i rozpocząć proces likwidacji spółki.

Nie polega zatem na prawdzie by Eduvision spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zaciągnęła zobowiązania lub obracała lub rozporządzała czy też dysponowała kwotami rzędu 100 mln złotych. Spółce nie były powierzane ww. kwoty pod żadnym tytułem. Eduvision spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie miała również nic wspólnego z osobistymi działaniami Pani Doroty B., o których mowa w artykule.

Leszek Puciłowski
Likwidator Eduvision spółka z ograniczoną
odpowiedzialnością w likwidacji”71 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Takie bzdury, że Panie sobie lajkują na social mediach i od czasu do czasu spotykają się w pewnym hotelu.

 2. Bzdury. Taka Ela F. (pionek w mojej ocenie) nie ma zielonego pojęcia o tym, gdzie znajduje się Dorotka Be.

 3. Prawda, tak to wygląda na pierwszy rzut oka, ale jak się okazuje jedne firmy normalnie rzetelnie płacą a inne nie. Dlaczego łatwo się domyślić tzw. układy, układziki. Jest bardzo dużo poszkodowanych w tej sprawie którzy się zgłaszają w kwestii, że wysłała ich na szkolenie i proponowała, żeby zainwestowali na tzw próbę. Ona jedyna odzyskała pieniądze o czymś to świadczy. Zmiana nazwy z klub sponsora na klub odpowiedzialnego biznesu też nie była bez przyczyny. Ale tym wszystkim niech się już zajmują odpowiednie organy ścigania.

 4. Dario, Ela ma firmę zajmująca się marketingiem i promowaniem firm, które jej zapłacą, nie oznacza to jednak że to polecała no chyba że są jacyś poszkodowani którzy to potwierdzą

 5. Organizowała pseudo szkolenia, zbierała ludzi pod przykrywką Klub Odpowiedzialnego Biznesu. Brała za to prowizję od każdej zrealizowanej inwestycji. Jak wpiszesz Eduvision na fb to pojawi ci się głównie Giełda Eventów i Klub Odpowiedzialnego Biznesu. Moja propozycja jest taka trzeba zebrać grupę osób na ich spotkanie 22 lipca które jest organizowane w Zajazd pod Gwiazdami. Na bank wie, gdzie ukrywa się się szefowa zamieszania i z tego co wiemy proceder trwa teraz jako kryptowaluty-bitcoin.
  https:// www. facebook. com/events/1210975735907490/

 6. Dario możesz coś więcej napisać na temat tej Eli Fijołek? Kiedy ludzie za jej pośrednictwem pożyczali Dorocie B pieniądze? Jeśli była pośrednikiem trzeba zgłaszać na prokuraturę bo też miała na pewno odsyp

 7. Eduvision jak chcecie Państwo odzyskać pieniądze to bardzo proszę zgłaszać się do Pani Prezes Ela Fijołek wcześniej Klub Sponsora a obecnie Klub Odpowiedzialnego Biznesu. Bo pod tym parasolem odbywał się cały proceder…Lublin, Opole, Katowice…tam gdzie działa lub działał obecnie Klub. www. klubodpowiedzialnegobiznesu .pl

 8. Śledztwo zawieszone, gruba zniknęła a maszota jakby nigdy nic znowu się na eksperta struga, jaki kraj tacy eksperci

 9. Dobry wieczór. Czy coś się już u Państwa wyjaśniło? Ktoś odzyskał pieniądze? Czy ktoś miał jakąś sprawę lub czy wie co się dzieje z Panią DB?

 10. Dorota sra po gaciach. Rodzinka musi byc z niej dumna… Ciekawe ile kasy przytulila corka 🙂

 11. Dla zainteresowanych… W Gdańsku budują piramidę 😉 Sprawdźcie profil KM na FB.

 12. Poszkodowani ! Gdzie zgłaszacie sprawe ? Na policje ? Najpierw prawnik ? Prosze o pomoc.

 13. sprawiedliwosc ją dosięgnie, chodzby na łożu śmierci i wszystkie osoby ktore maczaly w tym palce

 14. Ta kobieta nie ma sumienia. Pożyczyła pieniądze od osoby która miała chorego na raka syna. Niektóre osoby zakredytowaly się na potężne sumy mając rodzinę po 2 3 dzieci. Kłamała każdego dnia w oczy tym osobom że odda pieniądze… Życzę jej opamiętania się, oddania pieniędzy, i dobrowolnego poddania się karze. póki co jeszcze nie jest za późno. Były już pierwszej próby samobójcze. Niektóre osoby nie radzą sobie psychicznie z tą sytuacją.

 15. Są jakieś nowe wieści ?
  Co się dzieje z Panią Dorota ?
  Czy oddala już komuś pieniądze ?

 16. Ta kobieta to kolejny przykład na to, że dzisiejszy „człowiek sukcesu – Polak” to zwykły złodziej. Niech się odniesie do wywiadów, których udzielała. Sama w nich mówiła o uprzedzeniach do ludzi przedsiębiorczych. Szczyt hipokryzji. Mam nadzieję, ze dosięgnie ją sprawiedliwość – odpowiedzialność karna. Zresztą nie tylko ją – liczę, że jej współpartnerzy – młodzi gówniarze, którzy teraz udają niewiniątka, „robią show” – zostaną również rozliczeni za prowadzenie najzwyklejszej w świecie piramidy finansowej.

 17. Szkoda że prezes safety&finance usunął już swoje zdjęcia z Dorotą B. Były wyjątkowo wymowne.

 18. Dziś znowu była konferencja prowadzona przez Pana Radkowskiego, poświęcona na temat Pani D.B wszystko na stronie patriot24.net

 19. A kiedy wyrok? Albo wyznaczenie nagrody za pomoc w aresztowaniu? Jak będzie spora kasa służę pomocą.

 20. art 5 § 1. KPK Oskarżonego uważa się za niewinnego, dopóki wina jego nie zostanie udowodniona i stwierdzona prawomocnym wyrokiem.

 21. Przecież to oczywiste, że Dorota B. siedzi teraz w najlepsze i większość komentarzy pod spodem są jej autorstwa, albo jej członków rodziny. Wcześniej zamiast oddać ludziom pieniądze, odpisywać na maile miała czas usuwać ludzi, których wydymała na kasę usuwać ze znajomych 🙂 Oszukała z premedytacją wszystkich zapewniając o jej pewnej i legalnej inwestycji. PS. Pamiętajcie karma wraca. Nawet mając 100 mln w kapsie wielu rzeczy nie można kupić. Całe szczęście!

 22. Oni wszyscy są niewinni – Pani Dorota i wszyscy jej sprzedawcy, którzy biegali z tym za klientami jak reksio za szynką i wszyscy ponoszą za to odpowiedzialność! niech przyznają się w końcu ile na tym zarobili. ameba wyjawisz? bo widze po komentarzu ze chyba to sprzedawalas/es … 🙂

 23. Pani Dorota zgrywa niewiniątko pisząc głupie komentarze i stara się obciążyć innych ludzi i wkręcić ich w swoje oszustwo. Część ludzi posiada nagrania z rozmowy z nią więc zobaczymy kto gwarantował powodzenie tych inwestycji. To są twarde dowody.

 24. Oczywiście że wszyscy o wszystkim wiedzieli i brali w tym udział. Co lepsze sami tworzyli pod grupy i budowali tą piramidę. Ale najlepiej umyć ręce i udawać że o niczym nie wiedzieli.

 25. Beznik popatrz z kim ma zdjęcia na FB prezes tej firmy! Pytanie nie czy a ile na tym zarobili…

 26. pytanie bardzo powazne: czy firma safety & finance takze zajmowała się przekazywaniem pieniedzy pani Dorocie?

 27. Miki nie NAS, bo ja tez jestem poszkodowany. Sa ludzie ktorzy wciaz ufaja Dorocie i obudza sie z reka w nocniku.

 28. Nareszcie ktoś odważył się zadziałać i proszę wszyscy poszkodowani piszcie kiedy i ile ….do odpowiednich organów

 29. Ile? 100 milionów? Przecież ja tyle wczoraj na obiad wydałem…o co się tak wykłócać

 30. Krzysztof Rutkowski = 18 liter
  Krzysztof Rutkowski, to dwa wyrazy = 2
  18+2=20
  Illuminati = 10 liter
  20/2 (bo dwa wyrazy „Krzysztof R.”) = 10
  Tak samo Dorota B….. = 12 liter
  Dorota B. to dwa wyrazy = 2
  12-2= 10
  Chyba nie muszę nic dodawać dordzy Państwo…

 31. 100 mln złotych, ludzie kochani ile to pieniędzy. Na stare, to będzie w miliardach. Na szczęscie towarzysz Rutkowski się zajmuje tą sprawą. Pewnie to sprawka PiS’u. Uczciwy sie nigdy nie dorobi, tylko na cudzej krzywdzie. Ja znam takie osoby co sie na cudzej krzwydzie dorobiły, a teraz jeżdżą mercedesami.

 32. Nas też oszukalaa.
  Najpierw prowadziła księgowość, później zaproponowała inwestycje.
  My zgłosiliśmy przestępstwo.

 33. Czy mam rozumieć, ze mimo iż w 2013r były już publicznie ujawnione „nieprawidłowości” w księgach oraz zarządzaniu firmą ICom przez panią Dorotę B. (https://www.crn.pl/artykuly/rynek/krach-icomu?page=4) – to ludzie niewiele później, z tego samego miasta, zdecydowali się korzystać z jej usług księgowych, edukacji finansowej oraz powierzać jej pieniądze na „inwestycje”? Co będzie dalej? Dorota B. otworzy żłobek i swoje dzieci tam poślecie?

 34. jak wszyscy tak dobrze w temacie to mam pytanie CZEMU NIK NIC NIE ZROBIŁ JAK LAWINA OSZUSTW BYŁA DO ZATRZYMANIA??

 35. Osoby które u niej „inwestowaly” są same sobie winne. Jak można być tak głupim żeby wierzyć w legalny przyrost 5% w skali miesiąca! Teraz zostaną z ręką w nocniku.

 36. Ziomek a gdzie mam przyjść ? Z chęcią bym przyszedł ale na Mełgiewskiej już was nie ma po wizycie CBŚ zgadza się ?

 37. Zainteresujcie się jej spółkami (ok 100 sztuk) które kupują razem ze swoim bratem (to oczywiste po co) . Mają w zarządach członków swojej rodziny a nawet bezdomnych. Tam są pieniądze ludzi którzy jej zaufali. Szczegóły pozwolę sobie wyjaśnić na prokuraturze bo trzeba babkę powstrzymać przed dalszym oszukiwaniem ludzi.

 38. Nie macie pojecia co piszecie….jeszcze to rzucanie imionami…tacy kozacy jestescie w intrnecie, ze kogos oczerniacie. Przyjdz i to powiedz prosto w oczy osobom tez oszukanym..

 39. Banda złodzieji! Następna! Może też ktoś zainteresuje się oszustwami pani Ingi Dz. obecnie K. Oraz jej przywłaszczeniom odszkodowań, które należą się poszkodowanym klientom!? Tak samo perfidnie i bez skrupułów przywłaszcza pieniądze biednych ludzi!!! Może ktoś i jej dobierze się do d….

 40. Też myślałem że to Krzysiek z Jarkiem, ale to te cioty z meta-med z Poznania, ambaras robia o załosne 150tys. Jeszcze powielają oszczerstwa i nie sprawdzone informacje. Zatrudnili kryminalistę Rutkowskiego który nie posiada nawet licencji. Zrobi sobie celebryta reklamę jak zawsze i niczego nie osiągnie, a przeszkadza tylko w prowadzeniu śledztwa przez prokuraturę…

 41. Zanim coś takiego się napisze to trzeba mieć dowody, a nie oczerniać kogoś… piękny nagłówek się dobrze sprzedaje… ostatnim, którym będę wierzył to media!!!!!!

 42. … Sprawdzone informacje. Chcesz, nie chcesz nikt nie każe Ci wierzyć. Prawda jest, że takie przekręty robiła już od kilku lat! W tym przypadku była bezwzględna i perfidna, bez żadnych skrupułów.

 43. Kozłem ofiarnym są inwestorzy. To że piszesz taki komentarz, to znaczy, że chyba nie miałeś/aś z tym nic wspólnego i nie utopiłeś/aś tam swoich pieniędzy i nie masz pojęcia jaka jest ta baba. Dorota B to podstępna i zła kobieta, która przebiegle wszystko zaplanowała, zdobyła zaufanie ludzi i je wykorzystała przeciw nim.

 44. Najgorsze że ludzie uwierzą we wszystko co przeczytają. Sami zainteresowani pisał o 50 mln. Nie wiadomo skąd tu taka liczba, chyba żeby zrobić wielkie Wow! A poza tym może to ja w coś wplatano i wspólnicy znaleźli kozła ofiarnego i chcą komuś zniszczyc zycie. Przykre że się tak łatwo podaje nie sprawdzone informacje.

 45. A znasz każdego przedstawiciela, inwestora, biznesmena, przedsiębiorcę, którego oszukała?

 46. Z tego co mi wiadomo to żaden z Przedstawicieli NIE zgłaszał tego do detektywa Rutkowskiego!!!