Lublinianie wybrali nazwę dla basenu. A postawili na AQUA Lublin

aqua lublin

Już wiadomo, że powstający kompleks  pływacki przy Al. Zygmuntowskich będzie nosił nazwę AQUA LUBLIN. Na tę propozycję najchętniej głosowali mieszkańcy. I tak zarząd MOSiR wybrał jednogłośnie

W styczniu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie zaprosił mieszkańców naszego miasta do wzięcia udziału w konkursie na nazwę nowego kompleksu pływackiego. Obiekt, którego najważniejszym elementem jest pływalnia o wymiarach olimpijskich, powstaje przy al. Zygmuntowskich. 50-metrowy basen będzie uzupełniony o strefę rekreacyjną z mniejszymi basenami, hydromasażem, sztuczną rzeką i zjeżdżalnią.

Chętnych nie brakowało. Łącznie nadesłano około 400 propozycji nazw i blisko tysiąc głosów na różne kandydatury. Najwięcej głosów otrzymały: Aqua City, Aqua Lublin, Aqualandia, AquaLub, Aquapark Lublin, Błękitna Laguna, Park Wodny Lublin, Riviera Lublin, Wodny Raj i Wodny Świat.

- Przy wyborze braliśmy pod uwagę liczbę głosów oddanych na poszczególne nazwy, a także ich innowacyjność i atrakcyjność. Uwzględniliśmy również komentarze i uwagi uczestników konkursu, a także tendencje pojawiające się w głosowaniu - informuje MOSiR.

Część zgłoszonych propozycji nawiązywała do nazw znanych kompleksów pływackich już działających, a niektóre były wręcz ich kopią. Przy dokonywaniu wyboru zależało, żeby nazwa była unikatowa i charakterystyczna dla lubelskiego kompleksu.

- Pod względem liczby uzyskanych głosów ta propozycja znalazła się w ścisłej czołówce. W całym głosowaniu kandydatury zawierające człon "aqua" cieszyły się największą popularnością. Większość głosujących optowała też za tym, żeby uwzględnić nazwę miasta Lublin - tłumaczy MOSiR.

W obiekcie znajdzie się 50-metrowy basen pływacki, a także strefa rekreacyjna: baseny ze strefami do nauki pływania i hydromasażu, sztuczną rzeką czy zjeżdżalnią. Koszt całej inwestycji to przeszło 107 mln zł, a otwarcie basenów zaplanowano na wrzesień.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.