Lublin zwolni restauratorów z opłaty za koncesję na alkohol

drink koktail bar alkohol
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Urząd Miasta Lublin planuje zwolnić restauratorów z pierwszej (z trzech) raty opłaty za koncesję za alkohol. Uchwała w tej spawie ma zostać podjęta na czwartkowej sesji Rady Miasta.

Opłaty za sprzedaż alkoholu – zwolnienie z pierwszej raty i odroczenie terminów

Po przyjęciu uchwały Rady Miasta Lublin, restauratorzy zostaną zwolnieni z pierwszej raty wnoszonej do 31 stycznia. Druga, wnoszona do 31 maja i trzecia – do 30 września zostanie odroczona do 31 października 2021 roku.

Udogodnienia we wnoszeniu opłat będą dotyczyły przedsiębiorców korzystających z zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży.

„Ci przedsiębiorcy, którzy dokonali całej opłaty za 2021 rok już w styczniu, dostaną zwrot 1/3 opłaty rocznej. Natomiast tym, którzy wpłacili pierwszą ratę, zostanie ona zwrócona” – informuje Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Możliwość wprowadzenia takiego rozwiązania dała samorządom ostatnia nowelizacja ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

O tym, czy projekt uchwały o koncesji zostanie wprowadzony do porządku obrad oraz przyjęty, zadecydują Radni Rady Miasta Lublin na jutrzejszej sesji (28 stycznia).

Grosz za metr kwadratowy

Odroczenie opłat koncesyjnych to nie jedyne udogodnienie ze strony Miasta dla lubelskich przedsiębiorców. Lublin chce pomóc lubelskim restauratorom, zwalniając ich niemal całkowicie z opłat za wynajem powierzchni pod ogródki gastronomiczne.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.