Zapłacą grosze. Lublin obniży opłaty dla restauratorów

stare miasto lublin restauracje ogródek kawiarniany gastronomiczny
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Grosz za zajęcia 1 mkw. pasa drogowego – taką propozycję przygotował lubelski ratusz dla restauratorów, którzy zdecydują się latem na uruchomienie ogródków gastronomicznych.

Groszowa stawka za zajęcie pasa drogowego

Lublin chce pomóc restauratorom, zwalniając ich niemal całkowicie z opłat za wynajem powierzchni pod ogródki gastronomiczne. Projekt uchwały w tej sprawie Prezydent Krzysztof Żuk skieruje pod obrady na najbliższej sesji Rady Miasta, 28 stycznia.

„Zdajemy sobie sprawę, że pomoc rządowa często bywa niewystarczająca, dlatego rozszerzamy lubelski pakiet wparcia dla przedsiębiorców, o kolejną formę wsparcia, obniżając maksymalnie odpłatność za wynajem powierzchni pod ogródki gastronomiczne oraz stoiska handlowe w pasie drogowym” – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Proponowana stawka na 2021 rok miałaby wynieść symboliczny 1 grosz za 1 m2 powierzchni pasa drogowego. To maksymalna przewidziana przepisami obniżka (nie przewidują one stawki „0”). Podobną mieliby zapłacić właściciele stoisk handlowych w pasie drogowym.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.