Lublin: Znamy szczegóły zabójstwa przy ul. Piekarskiej. Sąsiadka znalazła 54-latka w kałuży krwi

taśma policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie tragicznych wydarzeń, jakie rozegrały się we wtorek w Lublinie. Ofiarą śmiertelnego pobicia padł 54-letni mieszkaniec Lublina, a zarzuty usłyszał 27-letni Mateusz M.

Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek, 21 lutego w jednym z mieszkań przy ul. Piekarskiej w Lublinie. Policjanci zostali powiadomieni przez jedną z mieszkanek, po tym, jak zauważyła uchylone drzwi do mieszkania sąsiada. Po wejściu do środka zauważyła leżące w kałuży krwi zwłoki 54-letniego mężczyzny.

Na miejscu policjanci wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora. Ciało 54-latka zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok. Wstępne oględziny wskazały, że do jego śmierci przyczyniły się osoby trzecie, ponieważ posiadał na swoim ciele liczne obrażenia.

Pracujący nad sprawą kryminalni bardzo szybko ustalili sprawcę tego przestępstwa. Okazał się nim być 27-letni Mateusz M., który został zatrzymany w sąsiednim lokalu. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy.

Pili razem alkohol, doszło do kłótni

Jak się okazało mężczyźni niemal przez całą noc spożywali razem alkohol. W pewnym momencie 27-latek zaatakował znajomego, brutalnie bijąc i kopiąc po całym ciele 54-latka. Gdy ten stracił przytomność wyszedł z mieszkania pozostawiając otwarte drzwi. Następnie udał się do znajomego, gdzie dalej razem spożywali alkohol.

Podejrzanemu Mateuszowi M. przedstawiono zarzut o to, że działając z zamiarem bezpośrednim, pozbawił życia pokrzywdzonego w ten sposób, że kopał go po całym ciele oraz zadawał ciosy pięściami, czym spowodował u pokrzywdzonego rozległe obrażenia twarzy w postaci m.in. obrzęku tkanek miękkich twarzy, rany tłuczonej nosa, obrzęku tkanek miękkich obu małżowin usznych, złamania kości nosa, złamania kości gnykowej, obfitych wylewów krwawych języka, co skutkowało zgonem pokrzywdzonego poprzez uduszenie” – wylicza Agnieszka Kępka, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Grozi mu dożywocie

Mateusz M. usłyszał zarzuty zabójstwa. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Teraz 27-latkowi mu grozić kara dożywotniego pozbawienia wolności.

68 163415
27-letni mieszkaniec Lublina odpowie za zabójstwo 54-latka | fot. KMP Lublin

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.