Od początku roku Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie naprawił ponad 5 tys. m2 uszkodzonych nawierzchni. Prace były prowadzone w każdej części miasta.
Zima to czas, gdy nawierzchnie narażone są na niszczenie. Wpływ na to ma pogoda – naprzemienne pojawiające się temperatury poniżej i powyżej zera oraz opady powodują wsiąkanie i zamarzanie wody w jezdni, a przez to degradację.
Co ma jeszcze wpływ na uszkodzenia jezdni? – „Czas jaki upłynął od momentu budowy drogi. Ubytki pojawiają się głownie na drogach wybudowanych ponad 10 lat temu lub nieremontowanych. Oddzielną kategorię stanowią drogi gruntowe, czyli te jeszcze niewybudowane” – wyjaśnia Karol Kieliszek z biura prasowego lubelskiego ratusza.
Każdego dnia na ulice Lublina wyjeżdżają ekipy drogowców, którzy walczą z ubytkami w nawierzchniach ulic. Tylko od początku 2019 roku łączna powierzchnia usuniętych ubytków w drogach bitumicznych i gruntowych wyniosła 5 142 m2. Te pracy kosztowały 252 tys zł.
Gdzie mieszkańcy mogą zgłaszać ubytki w jezdni?
„Miasto podzielone jest na rejony, a każdy rejon ma swojego „opiekuna” w zakresie bieżącego utrzymania dróg. Ubytki nie są naprawiane na zgłoszenie, lecz z warunków umowy jaką wykonawcy mają zawartą z Zarządem Dróg i Mostów. Zgłoszenia dotyczące ubytków w jezdni są przyjmowane pod adresem [email protected]” – mówi Kieliszek.
W 2018 roku ZDM wydał na bieżące naprawy ponad 5,7 mln złotych.
Dodaj swój komentarz