Lublin: ZDM walczy z dziurami w drogach. Od początku roku naprawił ponad 5 tys. m2 nawierzchni

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Od początku roku Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie naprawił ponad 5 tys. m2 uszkodzonych nawierzchni. Prace były prowadzone w każdej części miasta.

Zima to czas, gdy nawierzchnie narażone są na niszczenie. Wpływ na to ma pogoda – naprzemienne pojawiające się temperatury poniżej i powyżej zera oraz opady powodują wsiąkanie i zamarzanie wody w jezdni, a przez to degradację.

Co ma jeszcze wpływ na uszkodzenia jezdni? – „Czas jaki upłynął od momentu budowy drogi. Ubytki pojawiają się głownie na drogach wybudowanych ponad 10 lat temu lub nieremontowanych. Oddzielną kategorię stanowią drogi gruntowe, czyli te jeszcze niewybudowane” – wyjaśnia Karol Kieliszek z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Każdego dnia na ulice Lublina wyjeżdżają ekipy drogowców, którzy walczą z ubytkami w nawierzchniach ulic. Tylko od początku 2019 roku łączna powierzchnia usuniętych ubytków w drogach bitumicznych i gruntowych wyniosła 5 142 m2. Te pracy kosztowały 252 tys zł.

Gdzie mieszkańcy mogą zgłaszać ubytki w jezdni?

„Miasto podzielone jest na rejony, a każdy rejon ma swojego „opiekuna” w zakresie bieżącego utrzymania dróg. Ubytki nie są naprawiane na zgłoszenie, lecz z warunków umowy jaką wykonawcy mają zawartą z Zarządem Dróg i Mostów. Zgłoszenia dotyczące ubytków w jezdni są przyjmowane pod adresem [email protected]” – mówi Kieliszek.

W 2018 roku ZDM wydał na bieżące naprawy ponad 5,7 mln złotych.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.