Lublin. Zawaliła się część kamienicy przy ulicy Lubartowskiej. Jedna osoba uratowana spod gruzów [RELACJA]

Do tragicznego wypadku doszło w środę (24.05) przed godz. 14 w kamienicy przy ul. Lubartowskiej 45 w Lublinie. Zawalił się strop budynku. Jedna osoba została uratowana spod gruzów.

 

Służby ratownicze dostały zgłoszenie o godz. 13:42. Kamienica, w której doszło do katastrofy budowlanej to ponad 100-letni budynek, ciągnący się od ul. Lubartowskiej do ul. Targowej wzdłuż ul. Nowy Plac Targowy.

 

W części budynku znajdującego się na rogu ul. Lubartowskiej i ulicy Nowy Plac Targowy zawalił się dach powodując zawalenie się stropu aż do ziemi. – Czekamy na inspektora nadzoru budowlanego, który oceni stan tego budynku – informuje asp. mgr Tomasz Stachyra, rzecznik KW PSP w Lublinie.

 

Na miejscu pracuje 8 zastępów straży pożarnej, policja, pogotowie gazowe, Straż Miejska, zarządzanie kryzysowe UM oraz specjalistyczna grupa poszukiwawcza z Warszawy.

 

Jak na razie nie jest znana przyczyna zwalenia się stropu. W miejscu zdarzenia pracuje grupa poszukiwawczo-ratownicza z Warszawy, która będzie szukać wśród gruzów osób, które w czasie zdarzenia mogły przebywać w mieszkaniu.

 

16:10 strażacy spod gruzów wydostali mężczyznę, któremu strop przygniótł kończyny dolne. Akcja nie była łatwa, bo trzeba było wykorzystać podnośnik, ponieważ mężczyzna był uwięziony na drugim piętrze. Z obrażeniami nóg został przetransportowany do szpitala.

 

16:51 Mieszkańcy trafią do hoteli. Prezydent zapewnił też, że ewakuowani mieszkańcy otrzymają wszelką niezbędną pomoc.

 

17:30 Zapadła decyzja zamknięcia wjazdu w ul. Lubartowską od strony al. Tysiąclecia. W stronę Chodźki trolejbusy jadą przez aleję Tysiąclecia.

 

20:19 W budynku nie znaleziono żadnych ludzi. Prace na pozostałości kamienicy zakończyła grupa poszukiwawczo-ratownicza z Warszawy. Na miejsce dotarł sprzęt do wyburzania.

 

21:09 Została podjęta decyzja o wyburzenie środkowej części kamienicy, tam gdzie miało miejsce zdarzenie. Akcja wyburzeniowa może potrwać do czwartku, ponieważ co jakiś czas trzeba przerywać, by przeszukać gruzowisko.

 

 

Zdjęcia | fot. Dominik WąsikKomentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. „zawalił się dach nad trzecim piętrze, powodując zawalenie się stropy aż do ziemi”
    Czy ktoś w ogóle redaguje te posty przed udostępnieniem?