Lublin zaprezentuje się we Wrocławiu

Lublin zaprezentuje się we Wrocławiu - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina

We Wrocławiu zaprezentuje się sześć miast, które ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Wśród nich będzie także Lublin, który w rywalizacji zajął drugie miejsce. Tym razem wystąpi w pierwszej kolejności.

Mimo tego, że Lublin nie uzyskał tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016, to teraz będzie mieć swoje „pięć minut” w stolicy Dolnego Śląska, zwycięzcy konkursu ESK.  Od 25-go do 29-go maja lubelscy artyści i postaci związane z naszym miastem, będą je promować w ramach współpracy miast, które odpadły w rywalizacji o miano Stolicy Kultury.

Prezentacja Lublina ma uzmysłowić odbiorcom, że doskonale łączy się w nim duch wielokulturowości i wyzwania przyszłości. Tego aspektu będą dotyczyć niemalże wszystkie przygotowane widowiska;  koncerty, pokazy sztukmistrzowskie, spektakle teatralne i projekcie filmowe. Wszystko to odbywać się będzie w samym centrum Wrocławia, na ulicy Karola Szajnochy. Niewątpliwie, działania te mają zachęcić publiczność do lepszego poznania Lublina. To świetna okazja by zachęcić do odwiedzenia miasta i poznania jego historii oraz tradycji.

Do Wrocławia pojadą najwięksi przedstawiciele lubelskiego środowiska artystycznego, m.in.: Janusz Opryński, Leszek Mądzik, Paweł Passini i Łukasz Witt- Michałowski. Opryński przygotował dla wrocławskiej publiczności spektakl, którego sceną będzie podniebna przestrzeń z wykorzystaniem lin i szarf. Ponadto w programie artystycznym zaplanowano pokazy sztuk wizualnych, wykonanie specjalnie zaprojektowanego rysunku na jednej z kamienic, a wszystko to w scenografii opartej na grze świateł i kolorów. Poza obrazem pojawi się też muzyka. Wybrani muzycy z naszego miasta przygotują specjalne muzyczne pochody, włączając w nie wrocławskie centrum i zachęcając publiczność do wspólnej zabawy.

Z pewnością można stwierdzić, że przygotowany program będzie atrakcyjny dla widowni. Lublin na pewno będzie wyróżniać się na tle innych miast, którym nie udało się wygrać rywalizacji o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016, a które teraz będą prezentować swoje najmocniejsze strony.

Trzeba też przyznać, że prezentacja Lublina w stolicy Dolnego Śląska, to doskonały element promocji miasta, co – miejmy nadzieję  – przełoży się na zwiększoną liczbę turystów w zbliżającym się sezonie wakacyjnym.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.