Lublin — Zakupiono domki dla kotów wolno żyjących. Koty regulują ilość gryzoni w mieście. Są dla nas ważne. Zamieszkają w swoich M6

tabliczka na domku dla kotów
Domek dla kotów wolno żyjących | fot. Miasto Lublin

W nadchodzących tygodniach na terenie spółdzielni mieszkaniowych na terenie Lublina zostaną zainstalowane nowe schronienia dla kotów wolno żyjących. Domki pomogą przetrwać trudne warunki zimowe, na jakie koty zostaną wystawione. Każdy z tych nowych domków ma pomieści aż 6 kotów.

Koty wolno żyjące w Lublinie — ich rola

Szacuje się, że na obszarze Lublina żyje około 2 tysięcy kotów, które prowadzą wolny tryb życia. Te koty pełnią ważną rolę w miejskim ekosystemie, szczególnie w zwalczaniu populacji gryzoni. Jeśli zarządcy osiedli, jeszcze nie zgłosili potrzeby budowy schronień dla tych zwierząt, zachęcamy ich do umożliwienia dostępu do piwnic, aby koty mogły znaleźć tam schronienie przed zimnem.

Zobacz także: Gdzie w Lublinie można wyjść na dach? Punkty widokowe na Lublin

Koty wolno żyjące
Domki dla kotów wolno żyjących | fot. Miasto Lublin

Część populacji kotów wolno żyjących jest objęta opieką społecznych opiekunów, którzy nie tylko dokarmiają je, ale także pomagają w procesie kastracji kotów, transportując je do wybranych gabinetów weterynaryjnych.

Nowe schronienia dla kotów wolno żyjących w mieście

Blanka Rdest-Dudak, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin, podkreśla, że koty wolno żyjące także potrzebują opieki i troski. Dlatego miasto zakupiło 12 nowych, ocieplonych schronień w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego. Domki te stanowią skuteczną ochronę przed mrozem, wiatrem i opadami. Każdy z nich został wyposażony w uchylny dach, ułatwiający utrzymanie czystości i przygotowanie legowiska. Schronienia trafią do zarządców nieruchomości na terenie różnych osiedli mieszkaniowych w Lublinie.

Zobacz również: Finał PGE Ekstraligi na telebimie! Niedzielny mecz Motor Lublin – Sparta Wrocław będzie można obejrzeć w oficjalnej strefie kibica

domek dla kotów lublin
Domek dla kotów wolno żyjących | fot. Miasto Lublin

–  Zima dla kotów wolno żyjących bywa trudna. Na szczęście w naszym mieście nie brakuje osób, które pomagają zwierzętom przetrwać chłodne dni. Co roku jesienią kupujemy też drewniane schronienia, które trafiają do zainteresowanych zarządców osiedli mieszkaniowych. Ważne jest, by decyzja o lokalizacji takich domków była przemyślana i skonsultowana z mieszkańcami. Pamiętajmy jednak, że koty wolno żyjące zasługują na naszą opiekę i troskę – mówi Blanka Rdest-Dudak, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

To cię zainteresuje: Pożar auta elektrycznego zaparkowanego w domowym garażu

Na jakich osiedlach stanął domki dla kotów?

Schronienia dla kotów wolno żyjących pojawią się w następujących lokalizacjach:

terenach zarządzanych przez: Młodzieżową Spółdzielnię Mieszkaniową „Promyk”
Administrację Osiedla Ruta
Administrację Osiedla Skarpa
Spółdzielnię Mieszkaniową im. W. Z. Nałkowskich
Pracowniczą Spółdzielnię Mieszkaniową Kolejarz
Administrację Osiedla Łąkowa
Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Nowy Dom
Jeden domek trafi również do Zarządu Dzielnicy Węglin Północny
Lista miejsc, gdzie umieszczone zostaną zakupione domki dla kotów wolno żyjących w Lublinie
Domki dla kotów wolno żyjących Lublin
Domek dla kotów wolno żyjących | fot. Miasto Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.