Lublin: Wypadek na przejściu dla pieszych [NAGRANIE]

policja e1473669180911

Pomimo dobrych warunków drogowych i oznakowanego przejścia dla pieszych 79-letnia kobieta nie uniknęła potrącenia przez samochód.

Okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci z Wydziału ds. Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym KMP Lublin. O godzinie 11.10 idąca przez oznakowane przejście dla pieszych 79-letnia kobieta została potrącona przez kierującego renault 51-letniego mieszkańca Świdnika. Pomimo, że piesza weszła na przejście upewniając się, a kierujący samochodem miał dobrą widoczność, 79 latka nie uniknęła potrącenia. Badanie alkomatem wykazało, że oboje uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Piesza z obrażeniami ciała został przewieziona do szpitala. Kierujący renault odpowie za spowodowanie wypadku drogowego. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez miejski monitoring. To przykład jak łatwo może dojść do wypadku.

Z policyjnych statystyk wynika, że tylko w okresie 6 miesięcy br. na terenie Lublina doszło do 28 wypadków na przejściach dla pieszych. W wyniku tych zdarzeń 4 osoby zginęły, a 26 zostało rannych.

Policjanci apelują:

Pamiętajmy, że piesi, rowerzyści i motocykliści to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. W zderzeniu z pojazdem nie mają szans i to oni są ofiarami wypadków drogowych.

 Materiały policji

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Ten koleś miał oczy w dupie, że nie widział tej staruszki? Jechał powoli + ta babcia szła już parę sekund po tym przejściu więc tym bardziej powinien się zatrzymać..