Lublin. Wydział Komunikacji zamknięty dla interesantów. Jak złożyć dokumenty?

49895254 2159915990737594 3646897266934939648 o
Wydział Komunikacji Urzędu Miasta Lublin | fot. UM Lublin

Urząd Miasta w Lublinie w związku z obecną sytuacją epidemiczną zdecydował o zamknięciu Wydziału Komunikacji dla interesantów. W jaki sposób można złożyć dokumenty?

„Urząd Miasta Lublin pracuje i realizuje wszystkie zadania z zakresu administracji samorządowej, jednak z uwagi na bezpieczeństwo klientów i pracowników, zostają wprowadzone ograniczenia w bezpośredniej obsłudze mieszkańców. Zalecamy przede wszystkim kontakt elektroniczny i telefoniczny” – mówi Katarzyna Duma, rzecznik prasowy prezydenta Lublina.

Jak załatwić sprawę w Wydziale Komunikacji w Lublinie?

Pracownicy Wydziału Komunikacji będą informowali mieszkańców o sposobie i terminie załatwienia sprawy telefonicznie lub drogą e‑mail. Wszystkie osoby z terminem wizyty ustalonym po dniu 2 listopada zostaną obsłużone w terminie późniejszym.

Dokumenty do Wydziału Komunikacji w Lublinie można składać wyłącznie:

  • drogą elektroniczną, za pośrednictwem www.esp.pwpw.pl lub poprzez www.obywatel.gov.pl w zależności od rodzaju sprawy,
  • do pojemnika wystawionego przy wejściu do Wydziału Komunikacji, ul. Czechowska 19A,
  • za pośrednictwem operatora pocztowego na adres Wydziału.

Przypominamy o ważnych kwestiach z zakresu spraw załatwianych przez Wydział Komunikacji:

* Pozwolenia czasowe, których termin ważności upłynął po dniu 12 marca 2020 roku zachowują ważność na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w okresie do 14 dni od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemiologicznego lub stanu epidemii.

* Do 180 dni wydłużony został termin na: zgłoszenie sprzedaży lub zakupu pojazdu zarejestrowanego w Polsce (dotyczy pojazdów zakupionych/ sprzedanych po dniu 29 lutego 2020 r.), zarejestrowanie pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej (dotyczy pojazdów sprowadzonych po dniu 29 lutego 2020 r.).

* Jeżeli pojazd został zarejestrowany na terenie Rzeczypospolitej Polskiej i posiada ważne badania techniczne oraz wykupione ubezpieczenie OC, można się nim poruszać. W takim przypadku rekomendujemy wstrzymanie się z przerejestrowaniem i elektroniczne zgłoszenie zakupu pojazdu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.