Lublin. Wojewoda i marszałek na kwarantannie. Mieli kontakt z zakażonym Przemysławem Czarnkiem

Lublin. Wojewoda i marszałek na kwarantannie. Mieli kontakt z zakażonym Przemysławem Czarnkiem
Jacek Sasin ogłosił budowę pomnika Lecha Kaczyńskiego w Lublinie | fot. Jacek Sasin

Wszystkie osoby, które w ostatnich dniach miały kontakt z zakażonym Przemysławem Czarnkiem, będą musiały odbyć obowiązkową kwarantannę.

Dzisiaj rano poseł Przemysław Czarnek poinformował, że potwierdzono u niego zakażenie koronawirusem. Tego dnia miał otrzymać nominację na ministra edukacji i nauki. O czym informowaliśmy tutaj: Przemysław Czarnek zakażony koronawirusem. „Czuje się dobrze”

Obowiązkowa kwarantanna

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lublinie poinformował, że osoby, które miały bezpośredni kontakt z Przemysławem Czarnkiem w okresie od piątku 2 października do poniedziałku 5 października, zostaną objęte kwarantanną.

Przypomnijmy, że Przemysław Czarnek był w ubiegłą sobotę 3 października w Lublinie, gdzie brał udział w konferencji prasowej dotyczącej budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego w Lublinie (o tym pisaliśmy TUTAJ). Wśród zaproszonych gości byli także: marszałek Jarosław Stawiarski, wojewoda Lech Sprawka oraz wicepremier Jacek Sasin.

Lubelski Urząd Wojewódzki ma wydać w najbliższych godzinach komunikat dotyczący decyzji o kwarantannie wojewody Lecha Sprawki. Z nieoficjalnych informacji wynika, że podobna decyzja ma zostać również wydana w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie co do kwarantanny marszałka Jarosława Stawiarskiego.

Aktualizacja – godz. 15:40

Komunikat Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie

„W związku z potwierdzeniem badaniami laboratoryjnymi zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u posła na Sejm RP Pana Przemysława Czarnka, wojewoda lubelski Pan Lech Sprawka, który miał z nim bezpośredni kontakt w sobotę 2 października 2020 r, został objęty kwarantanną na okres 10 dni.

Wojewoda lubelski będzie wykonywał swoje obowiązki w oparciu o pracę zdalną, natomiast na czas trwania kwarantanny, w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie będzie go zastępował wicewojewoda lubelski Pan Robert Gmitruczuk.

Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie jest dobrze przygotowany do dalszego, sprawnego funkcjonowania. Na bieżąco zapadają też decyzje i ustalenia służące usprawnieniu zadań związanych z szeroko pojętym systemem opieki nad pacjentami z COVID-19 w województwie lubelskim.” – informuje Agnieszka Strzępkarzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.