Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Lublinie. Każdy będzie mógł wesprzeć budowę pomnika

pomnik lecha kaczyńskiego lublin
Jacek Sasin ogłosił budowę pomnika Lecha Kaczyńskiego w Lublinie | fot. Jacek Sasin

Pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego powstanie w Lublinie. Ogłosił to wicepremier i minister aktywów Jacek Sasin. Pieniądze na budowę pomnika mają pochodzić ze zbiórki publicznej.

W Lublinie powstanie pomnik Lecha Kaczyńskiego

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin poinformował, że w Lublinie powstanie pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Pomnik miałby powstanie na skwerze im. Grażyny Chrostowskiej, w pobliżu dworca głównego PKP Lublin. To nie przypadek, ponieważ teren należy do PKP, więc budowa nie wymagałaby zgody Rady Miasta Lublin.

„Wobec bezczynności władz miasta Lublina chcemy wziąć inicjatywę w swoje ręce i doprowadzić do tego, że ten pomnik powstanie. Mamy nadzieję na współpracę z władzami miasta Lublina. Nie chcemy tutaj żadnego konfliktu, ani nie chcemy działać w kontrze do kogokolwiek inicjatyw” – powiedział Jacek Sasin.

Przypomnijmy, że w 2018 roku była już inicjatywa umiejscowienia pomnika Marii i Lecha Kaczyńskich w pobliżu Centrum Kultury w Lublinie. O tym pisaliśmy tutaj: Pomnik Marii i Lecha Kaczyńskich w Lublinie. Projekt odesłany do komisji kultury

Dlaczego politykom PiS tak zależy na budowie pomnika tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Lublinie?

„Prezydent Lech Kaczyński był tym prezydentem, który nie tylko w Lublinie bywał, i spotykał się z mieszkańcami, nie tylko przypominał rolę jaką Lublin odgrywał w naszej polskiej historii, chociażby współorganizując obchody rocznicy Unii Lubelskiej, zapraszając tutaj do Lublina przywódców naszej części Europy.” – wyjaśnia Sasin.

Pierwszym krokiem będzie powołanie społecznego komitetu budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego w Lublinie. Następnie ma zostać ogłoszona społeczna zbiórka pieniędzy. Każdy będzie mógł wesprzeć budowę pomnika.

Pomniki upamiętniające tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego znajdują się już m.in. w Szczecinie, Radomiu i Warszawie.

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Pomnik Kaczyńskich i papieża na każdym podwórku. Kto ich nie chce ten nie Polak!

    Powyższy komentarz to sarkazm

  2. Chory kraj niech stawiają Leninowi też stawiali!.Ja często bywam w Lublinie mogę liczyć na mały skwer?

  3. Po co?pytam po co i w jakim celu? i to jeszcze przy PKP- czyżby Lech Kaczyński jeździł do Lublina koleją? Tak jak pies Ferdynand?

  4. Jeden ze współodpowiedzialnych za katastrofę smoleńską pan S. chce się teraz zrechabilitować? Niech postawi pomnik za swoje pieniądze i na swoim podwórku.

  5. Żałosne… Za co takie uwielbienie dla zmarłego Kaczyńskiego? Ciekawe czy jak kosa najdzie na Jarosława to też będą go tak wielbić? A nie, zapomniałam, po prostu zmienią tabliczkę przy pomniku…