Lublin. Włącz się w przedświąteczną zbiórkę żywności i odzieży dla Bractwa Alberta

KGW Woleckie Babeczki
Zakup słodyczy dla dzieci przez KGW Wóleckie Babeczki | mat. pras.

Ubrania, słodycze i żywność z długim terminem przydatności – to rzeczy, jakie zbiera wóleckie koło gospodyń wiejskich „Wóleckie Babeczki”, na rzecz Bractwa Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta w Lublinie.

Idą Święta – nieśmy pomoc dla Bractwa Alberta” to akcja charytatywna, organizowana przez wóleckie koło gospodyń wiejskich „Wóleckie Babeczki”. Wóleckie Babeczki to na chwilę obecną zespół 13 operatywnych kobiet, które postanowiły wykorzystać swój potencjał i energię w działalności Koła Gospodyń Wiejskich. Pełne wigoru, przedsiębiorcze i przebojowe mieszkanki gminy Wólka tym razem prowadzą kwestę na rzecz Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie.

Problem bezdomności i ubóstwa na dzień dzisiejszy zamyka się w ogromnych liczbach – w Polsce ponad 2 mln ludzi, w tym ponad pół miliona dzieci żyje w skrajnym ubóstwie. Obecny kryzys, będący skutkiem wciąż aktualnej pandemii dotknął mnóstwo ludzi, także tych dotychczas sprawnie funkcjonujących społecznie i materialnie. Dramaty życiowe, niedostatek, głód to nie wirtualne problemy dalekie od nas – to codzienność naszych sąsiadów, osób, mijanych na ulicy.

„Potrzebujemy, dla innych, ruszyć z miejsca i pomóc realnie” – tak o swojej akcji mawiają członkinie KGW Wóleckie Babeczki i do aktywnej pomocy zapraszają mieszkańców Lublina. Poruszone sytuacją Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie, natychmiast włączyły się do akcji, inicjując własną kwestę. Inicjatywa pomoże ufundować i przygotować paczki świąteczne dla najuboższych.

„Zbieramy żywość o długim termie ważności, słodycze, jak i odzież – zapraszamy do pomocy ludzi dobrej woli, którzy widzą, jak my, potrzebę niesienia pomocy bliźniemu. Liczy się każda złotówka i każdy produkt żywnościowy – ofiaruj, ile możesz. Zachęcamy do pomocy osoby prywatne i firmy” – zachęcają członkinie KGW Wóleckie Babeczki.

Zbiórka trwa do 20 grudnia. Więcej szczegółów dotyczących trwającej zbiórki znajdziecie na stronie KGW Wóleckie Babeczki na facebooku.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.