Lublin: Więzień uciekł ze szpitala. Trwają poszukiwania w całym mieście

24-letni więzień został przetransportowany do szpitala MSWiA przy ul. Grenadierów w Lublinie. W czwartkowy poranek postanowił uciec wyskakując przez okno.

Do zdarzenia doszło w czwartek ok. 6:50 rano. Mężczyzna uciekł przez okno na drugim piętrze szpitala. – Wykorzystał gzymsy i rynny znajdujące się na budynku, po których zszedł na parking. Gdy strażnicy ruszyli w pościg za uciekinierem, jego już przed budynkiem nie było – informuje Jacek Zwierzchowski, rzecznik prasowy Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Lublinie.

Z ostatniej chwili: >Policja publikuje wizerunek uciekiniera<

Mężczyzna przebywał w zakładzie karnym, gdzie odsiadywał wyroki za kradzieże. Zostało mu jeszcze 8 lat odsiadki. Do szpitala MSWiA na Majdanku w Lublinie trafił na planowe leczenie.

– Skazany potrzebował specjalistycznej pomocy lekarskiej, dlatego kilka dni temu został przetransportowany do szpitala. Prawdopodobnie sam się okaleczył – dodaje Zwierzchowski.

Uciekinier może znajdować się wszędzie. Powołano specjalną grupę, która szuka uciekiniera. W poszukiwaniach bierze tez udział 18 policjantów z Lublina.

Mężczyzna miał wyjść na wolność dopiero w 2024 roku. Jeżeli uda się go znaleźć odpowie przed sądem za ucieczkę.

(fot. Służba Więzienna)

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. A to dobre, może się znajdować wszędzie 🙂 stawiam pieniądze przeciwko orzechom ze na marsie go nie ma