Lublin. Więcej łóżek w szpitalu tymczasowym. Ilu jest tam pacjentów?

Mateusz Morawiecki z wizytą w szpitalu tymczasowym w Lublinie | fot. Katarzyna Link, LUW
Mateusz Morawiecki z wizytą w szpitalu tymczasowym w Lublinie | fot. Katarzyna Link, LUW

Trzecia fala Covid-19 jest wyraźnie widoczna w szpitalnych statystykach. Świadczy o tym m.in. zwiększona liczba zajętych łóżek covidowych w regionie. W szpitalu tymczasowym uruchomiono kolejny moduł łóżek.

Trzecia fala koronawirusa w Polsce

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 27 278 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 874 z województwa lubelskiego. Z powodu Covid-19 zmarło 78 osób, natomiast z powodu współistnienia Covid-19 z innymi schorzeniami zmarło 278 osób.

W środę minister zdrowia Adam Niedzielski podjął decyzję o przywróceniu większości obostrzeń na poziomie ogólnokrajowym. Zamknięte zostają hotele, galerie handlowe, kina, teatry, muzea, obiekty sportowe, baseny, solaria, sauny. Dzieci z klas 1-3 do 9 kwietnia będą uczyły się zdalnie.

ZOBACZ TAKŻE:
Lockdown w całej Polsce. Zamknięte hotele, galerie handlowe, kina i baseny

Więcej łóżek w szpitalu tymczasowym w Lublinie

Dowodem na pogorszenie sytuacji są także dane płynące ze szpitali. W kraju w szpitalach przebywa 21 858 chorych i jest to najwyższa liczba od 16 grudnia. Z kolei pod respiratorami znajduje się 2 190 pacjentów.

Choć na tle innych regionów w Lubelskiem sytuacja jest stabilna, to tutaj również daje się zauważyć tendencja rosnąca. Obecnie w przygotowanym w Targach Lublin szpitalu tymczasowym przebywa 52 pacjentów, w tym 49 na oddziale wewnętrznym, a trzech na respiratorowym.

Decyzją wojewody lubelskiego Lecha Sprawki od środy 17 marca w szpitalu tymczasowym został uruchomiony kolejny moduł łóżek na oddziale wewnętrznym. Łącznie jest ich teraz 84. Ilość łóżek z respiratorami nie uległa zwiększeniu – 10.

„Rozszerzeniu uległ zakres funkcjonowania Szpitala Tymczasowego w Lublinie o kolejny moduł łóżek na oddziale wewnętrznym. Od 17 marca 2021 r., uruchomionych zostało 28 łóżek” – informuje Agnieszka Strzępka, rzeczniczka prasowa wojewody lubelskiego.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.