Lublin weźmie pożyczkę na drenaż Parku Ludowego

Rewitalizacja Parku Ludowego 10.2019 r 5
Rewitalizacja Parku Ludowego w Lublinie | fot. Miasto Lublin

Blisko 1,1 mln zł pożyczki zaciągnie Lublin z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pieniądze przeznaczone zostaną na przywrócenie funkcjonalności drenażu na terenie Parku Ludowego.

Trwają intensywne prace przy rewitalizacji Parku Ludowego. Obecnie koncentrują się przede wszystkim na budowie ścieżek pieszych oraz formowaniu nasypów pod alejki. Jednocześnie na terenie parku prowadzone są prace ziemne związane z wykonywaniem drenaży, remontem istniejących rowów odwadniających i wymianą przepustów. Kładzione są fundamenty pod łączącą park z bulwarem kładkę pieszo-rowerową przez Bystrzycę.

W miejscu dawnego amfiteatru powstaje dydaktyczny ogród wodny, w którym obecnie wykonywane są zbrojenia pod fundamenty oraz niezbędne instalacje. W budynku technicznym ogrodu oraz w toaletach kładzione są izolacje przeciwwilgociowe i termiczne. Równolegle na terenie całego parku kładzione są instalacje elektryczne pod oświetlenie oraz sieć wodno-kanalizacyjna. Trwa także budowa komory przepompowni.

Sukcesywnie sadzone są nowe drzewa. Obecnie zostało wykonanych już 150 nasadzeń, ale do końca tego roku planuje się zasadzenie wszystkich 638 drzew.

Całkowity koszt prac to ponad 34 mln zł, z czego 15 mln zł to środki europejskie z RPO WL. Planowany termin zakończenia inwestycji to 30 września 2020 roku.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.