Lublin. W tym roku nie będzie akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

IMAG3071 e1479230556600
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę w tym roku się nie odbędzie. Wszystko przez pandemię koronawirusa, która uniemożliwia przeprowadzenie publicznych zbiórek.

„Ze względu na panującą sytuację epidemiczną oraz obostrzenia, mające zapobiegać rozprzestrzenianiu zakażeń, nie mamy możliwości przeprowadzenia zbiórek, ani publicznych ani stacjonarnych. Oznacza to również, że nie będą w tym roku powoływane Sztaby Akcji PDPZ, Społeczne Komitety Organizacyjne i lokalne Oddziały Biura Akcji” – mówi Ewa Dados, organizatorka akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.

Przypomnijmy, że od 27 lat celem akcja PDPZ jest pomoc potrzebującym dzieciom w okresie przedświątecznym. Jej głównym elementem była wielka uliczna zbiórka darów rzeczowych: słodyczy, żywności długoterminowej, środków czystości, zabawek, książeczek i artykułów piśmienniczych. W akcji co roku brały udział setki wolontariuszy.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Można postawić pojemniki na żywność i zabawki przed sklepami takie jak na ciuchy z możliwością wrzucania a do rozwiezie nią pączek sama bym się zgłosiła aby ktoś na paliwo dał dzieci tego ootrzeboja i to nie jedne sama korzystałam