Lublin w czołówce miast, w których Polacy najchętniej chcą mieć dzieci

banery 1920x500 1 e1467649114540

„Czy chcesz założyć z nowym partnerem rodzinę i mieć wspólne dzieci lub je adoptować?” Portal eDarling sprawdził, jak odpowiadali na to pytanie mieszkańcy Polski. Pod lupę wzięto singli, którzy aktywnie szukają drugiej połówki na portalu randkowym.

To ich odpowiedzi posłużyły do stworzenia rankingu miast, w których żyją Polacy najczęściej deklarujący chęć posiadania dzieci z przyszłym partnerem. Lublin w ścisłej czołówce.

Wschodnia i południowa Polska na podium

Szczęście rodzinne jest przez Polaków stawiane na pierwszym miejscu. Potwierdza to badanie przeprowadzone w 2013 r. przez CBOS. Jak się jednak okazuje, po przeanalizowaniu odpowiedzi tysięcy Użytkowników eDarling, to głównie mieszkańcy tzw. polskiej ściany wschodniej najchętniej widzą się w roli rodziców.

Wśród miast przoduje Rzeszów – to tam można spotkać najwięcej singli, którzy biorą pod uwagę możliwość posiadania dzieci z przyszłym partnerem. Aż 93% ankietowanych mieszkańców Rzeszowa jest otwartych na możliwość założenia rodziny. Na drugim miejscu znalazł się Białystok (92% pozytywnych odpowiedzi), na trzecim Częstochowa (91%).

W poniższym rankingu prezentujemy pierwszą dziesiątkę miast, w których single najchętniej deklarują, że chcą mieć dzieci.

  1. Rzeszów
  2. Białystok
  3. Częstochowa
  4. Lublin
  5. Kraków
  6. Warszawa
  7. Wrocław
  8. Poznań
  9. Bydgoszcz
  10. Gdańsk

Lublin stawia na rodzinę

Lublin zajął wysoką, czwartą lokatę. Pojawia się w tym miejscu pytanie, czemu single żyjący w Lublinie chcą mieć dzieci chętniej, niż mieszkańcy wielu innych polskich miast. Szukając odpowiedzi, nie można zwrócić uwagi na ciągle silne przywiązanie do wartości rodzinnych, jakie prezentują mieszkańcy regionu. Dodatkowo, to w mieście, które stawia na rozwój i dba o swoich mieszkańców, ludzie czują się dobrze, nie boją się zakładać rodzin. Być może to właśnie w tym tkwi sekret czwartego miejsca, jakie Lublin zajął w powyższym badaniu.

Badanie „Czy chcesz mieć dzieci”. W badaniu wzięto pod uwagę te miasta, w których żyje co najmniej 5.000 singli zarejestrowanych na eDarling.

Źródło: https://www.edarling.pl/

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.