Lublin: Ulica Lipowa zostanie zamknięta i będzie nieprzejezdna aż do końca wakacji

DSC03115
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Uwaga kierowcy – od połowy czerwca przez co najmniej jedenaście tygodni zamknięty będzie odcinek ulicy Lipowej dla kierowców.

W poniedziałek w lubelskim ratuszu odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której został poruszony temat nocnej akcji (w nocy w niedzieli na poniedziałek) przesadzania drzew z ul. Lipowej. Przypomnijmy, że dzień w sobotę grupa mieszkańców Lublina protestowała przeciwko wycince drzew w tym rejonie.

Stanisław Wydrych, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie, poinformował o planowanych utrudnieniach, które w połowie czerwca kierowcy napotkają na ul. Lipowej. Chodzi o odcinek od Krakowskiego Przedmieścia do skrzyżowania z ul. Okopową i ul. Marii Skłodowskiej-Curie.

„Od 15 czerwca do końca wakacji będzie zamknięty odcinek ul. Lipowej od ul. Krakowskie Przedmieście do ul. Okopowej. Będą tam prowadzone prace przy budowie podziemnego zbiornika. Te prace muszą zakończyć się do końca sierpnia” – wyjaśnia Stanisław Wydrych.

Wyłączony z ruchu odcinek ulicy Lipowej będzie można ominąć na kilka sposobów. Dokładne szczegóły dotyczące objazdów dla kierowców oraz komunikacji miejskiej podamy po zatwierdzeniu projektu organizacji ruchu i uzyskaniu opinii policji.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.