Lublin: Ukradli telefon i rower. Trzej nastoletni rozbójnicy są już w rękach policji

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Policjanci zatrzymali trzech nastolatków w wieku 16-17 lat, którzy w marcu dokonali rozboju na dwóch rowerzystach, którym ukradli telefon i rower. Nastolatkowie mieli już wcześniej konflikty z prawem.

Do pierwszego rozboju doszło w marca w rejonie dzielnicy Czechów w Lublinie. Trzej nastolatkowie zaczepiali jeżdżących na rowerach rówieśników. Z relacji jednego z nich wynika, że napastnicy zepchnęli go z roweru, a następnie zażądali wydania telefonu. Zagrozili, że w przeciwnym wypadku, zabiorą mu rower. Nastolatek wydał im telefon, a sprawcy uciekli z łupem w ręku.

Sprawą rozboju zajęli się kryminalni z V komisariatu. Wspólnie z kryminalnymi KMP w Lublinie ustalili dane personalne sprawców przestępstwa. Okazali się nimi dwaj 16-latkowie oraz ich 17-letni znajomy. Cała trójka znana jest policjantom za wcześniejsze konflikty z prawem.

Jak się okazało, nastolatkami interesowali się także policjanci z VII komisariatu, ponieważ młodzi ludzie i w tamtym rejonie dopuścili się rozboju. Tym razem w czwórkę pod koniec marca w rejonie ul. Orkana napadli na rowerzystę. Popychając i szarpiąc 21-latka, zabrali mu rower o wartości około 700 zł oraz kilkadziesiąt złotych. Policjanci odzyskali skradziony rower, które jeden z zatrzymanych wstawił na jeden z portali ogłoszeniowych.

Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności. Nieletnimi zajmie się Sąd ds. Rodziny i Nieletnich.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.