Lublin: Uciekając z miejsca kolizji wsiadła do nieoznakowanego radiowozu i poprosiła o… ukrycie. Została zatrzymana

120 71548
Zdjęcie ilustracyjne | fot. POLICJA

Ciężko sobie wyobrazić taką historię, ale ta wydarzyła się naprawdę. Kobieta, która spowodowała kolizję, uciekła z miejsca i wsiadła do… nieoznakowanego radiowozu, prosząc o pomoc w jej ukryciu.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem w Lublinie. Po godz. 19.20 dyżurny otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej do której doszło na ul. Krańcowej w Lublinie. Ze zgłoszenia wynikało, że sprawczyni oddaliła się pieszo w kierunku pobliskiego osiedla.

Na miejscu policjanci ustalili, że tuż za skrzyżowaniem z ul. Pogodną kierująca pojazdem marki Kia najechała na tył samochodu marki Renault. Dyżurny wysłał w rejon miejsca zdarzenia patrole będące w pobliżu.

Po około 20 minutach policyjni wywiadowcy na ul. Pogodnej zauważyli kobietę odpowiadającą rysopisowi. Kiedy podjechali bliżej nieznajoma sama wsiadła do nieoznakowanego radiowozu prosząc ich o ukrycie ponieważ, jak powiedziała rozbiła swoje auto i szuka jej policja.

Policjanci zabrali kobietę i zawieźli na miejsce zdarzenia informując kobietę, że są funkcjonariuszami. Sprawczynią okazała się nią 26-letnia mieszkanka Lublina. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie ma blisko 3 promile alkoholu.

Okazało się, że kobieta ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów wydany w ubiegłym roku. Natomiast w jej samochodzie mundurowi odnaleźli blisko 60 sztuk markowej odzieży z metkami, która może pochodzić z kradzieży oraz specjalną torbę służącą do dokonywania tych przestępstw.

Kobieta została zatrzymana i przewieziona na VI Komisariat w Lublinie, a jej auto zostało odholowane. Z uwagi na stan nietrzeźwości 26-latka trafiła do policyjnego aresztu. We wtorek po jej wytrzeźwieniu przeprowadzone z nią będą dalsze czynności procesowe.

Mundurowi ustalają również z jakich sklepów pochodziła odzież oraz jaka jest jej wartość i w jaki sposób 26-latka weszła w jej posiadanie. Kobiecie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.