Lublin. Tu będzie można dostać mandat! Zobacz, gdzie stanie fotoradar

IMG 7391
Fotoradar MultaRadar CD | fot. GITD

Główny Inspektorat Transportu Drogowego poinformował, że na terenie 13 województw wytypowano 26 lokalizacji, w których zostaną umieszczone fotoradary. Jedno z urządzeń pojawi się w Lublinie.

Jak informuje GITD, fotoradary staną w miejscach, które do tej pory nie były objęte nadzorem z wykorzystaniem urządzeń rejestrujących. Wytypowano 26 lokalizacji na terenie 13 województw. Są to miejsca, w których dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych, w tym wypadków ze skutkiem śmiertelnym, a kierowcy nagminnie nie stosują się do ograniczeń prędkości.

Pierwsze z 26 nowych urządzeń ma zostać zainstalowanych do końca maja 2021, a ostatnie do końca lutego 2022. – „Wykonawca musi przeprowadzić ocenę wskazanych lokalizacji pod kątem uwarunkowań m.in. technicznych. W przypadku braku możliwości montażu fotoradaru w danym miejscu, wykonawca skorzysta z tzw. listy rezerwowej, która została przygotowana przez CANARD na podstawie analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego” – czytamy w komunikacie GITD.

Prędkość będą rejestrowały fotoradary MultaRadar CD. Ten model urządzenia jest już wykorzystywany przez CANARD. Charakteryzuje go wysoka jakość utrwalonego materiału dowodowego, mała awaryjność, a zdecydowaną zaletą jest możliwość kontroli jednocześnie kilku pasów ruchu. Koszt montażu 26 stacjonarnych urządzeń wyniesie 5,7 mln zł.

Fotoradar w Lublinie

Generalny Inspektorat Transportu Drogowego poinformował, że jedno z 26 urządzeń do pomiaru prędkości pojawi się w Lublinie, a dokładnie na Al. Solidarności. Z udostępnionej dokumentacji możemy przeczytać, że fotoradar na Al. Solidarności ma stanąć na pasie w kierunku centrum miasta.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Lublin. Na tych skrzyżowaniach pojawią się rejestratory przejazdu na czerwonym świetle

fotoradar solidarności lublin
W Alejach Solidarności stanie nowy fotoradar | fot. Open Street Map

Kolejne urządzenie pojawi się drodze krajowej nr 19 na odcinku Lublin – Lubartów w miejscowości Wandzin. Fotoradar zostanie zamontowany koło Kozłowieckiego Parku krajobrazowego.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. To wspaniała wiadomość. Nasze własne pieniądze zostaną wydane na to by nas lepiej okradać i dociskać. A w między czasie Sasiny przepieprzają ile wlezie. Bo chyba mi nikt nie powie że to poprawi bezpieczeństwo w miejscach gdzie jest bezpiecznie? Ściema.

  2. Z tego miejsca chciałbym pozdrowić przyszłe korki. Jeszcze na 19… Okej… Czasem się tam zdarza jakiś głupek, który wyprzedza w głupim miejscu, ale w tamtym miejscu na Solidarności, chyba w życiu nie widziałem żeby ktoś się zadrapał…

  3. Żałosne, znowu chcą łupić zwykłych obywateli. Przecież w tych lokalizacjach od lat jeździ się bezpiecznie. Zacznijcie wreszcie oszczędzać Panie i Panowie w Sejmie i w Senacie. Nie mówiąc już o rozbestwionym w wydatkach dla siebie rządzie RP…