Lublin. Na tych skrzyżowaniach pojawią się rejestratory przejazdu na czerwonym świetle

rondo lubelskiego lipca 80 sygnalizacja świetlna samochody światła czerwone światło
Sygnalizacja świetlna na rondzie Lubelskiego Lipca '80 | fot. Dominik Wąsik

Lublin. Na dwóch skrzyżowaniach pojawią się rejestratory przejazdu na czerwonym świetle. Kamery nie będą mierzyć prędkości, a zrobią zdjęcie przejeżdżającym na czerwonym świetle.

Gdy zapali się żółte światło, niektórzy kierowcy zamiast zatrzymać się przed skrzyżowaniem dodają gazu, by zdążyć jeszcze przejechać. Już wkrótce kierowcy w Lublinie zmienią swoje przyzwyczajenia, a to za sprawą specjalnych kamer.

Kosztowny przejazd na czerwonym świetle przez skrzyżowanie

Wyglądają jak zwykłe kamery zamontowane na skrzyżowaniach, lecz ich uruchomienie może być bardzo kosztowne dla kierowców. Mowa tutaj o nieoznakowanych rejestratorach przejazdu na czerwony świetle, które zostaną zamontowane na skrzyżowaniach w Lublinie.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego planuje montaż rejestratorów przejazdu na czerwonym świetle na dwóch skrzyżowaniach: rondo Kuklińskiego (ul. Lubomelska, al. Solidarności, al. Kompozytorów Polskich) oraz rondo Narodowych Sił Zbrojnych (ul. Krochmalna, ul. Jana Pawła II, ul. Nadbystrzycka).

Rejestratory przejazdu na czerwonym świetle w odróżnieniu do fotoradarów czy odcinkowych pomiarów prędkości nie są oznakowane. Rejestrator przejazdu na czerwonym świetle działa na zasadzie wideo detekcji. Kamera nagrywa pojazdy, które wjeżdżają na skrzyżowanie pomimo zapalenia się sygnalizacji świetlnej zabraniającej wjazdu.

Przypomnijmy, że przejazd na czerwonym świetle przez skrzyżowanie wiąże się aktualnie z mandatem karnym w wysokości od 300 do 500 złotych oraz 6 punktami karnymi.

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. W zamian mogliby też zamontować liczniki czasu danego światła, Lublin może się uczyć od bardziej „zacofanych” krajów/miast

  2. z liczników czasu nie wycisną tyle ekstra kasy co z kamer robiących zdjęcia, a wszystko po to by żyło się lepiej, brawo oby tak dalej.

  3. Ale wiecie, że mamy inteligentne skrzyżowania i nie da się zamontować liczników, na wzór „nowoczesnych” miast, bo np. pokazywał by, że zostało 10 sekund, a tu zielone, bo nie ma aut na pasie kolizyjnym? Zazdrościcie, a nie rozumiecie podstaw xD

  4. Kiedy będzie zielona fala jak w normalnych ( gdzie taki -uk nie okrady budżetu miasta: marmury z chin,kolesie dewelopery, kretyńskie kosztowne projekty ) krajach ? Tyle milionów poszło jak psu w d… na system który miał się uczyć ? Czerwonej fali ?

  5. Dokładnie! Potrzebne są liczniki czasu a nie kolejne radary. Nawet w Stalowej Woli czy Jaśle je mają i jeździ się tam o wiele lepiej niż w cebulowym Lublinie.