Lublin: Trzej piłkarze lubelskiej drużyny z zarzutami

Trzej piłkarze lubelskiej drużyny usłyszeli wczoraj zarzuty z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Mężczyźni podejrzani są o odciąganie i szarpanie pracowników ochrony, którzy interweniowali wobec agresywnego kibica.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie prowadzą postępowanie przeciwko kibicom, którzy wtargnęli na murawę boska. Zdarzenie miało miejsce bezpośrednio po zakończonym meczu piłki nożnej. W tej sprawie zarzuty usłyszało już 4 kibiców drużyny przyjezdnej.

W trakcie analizy zabezpieczonych materiałów z monitoringu stadionowego funkcjonariusze ustalili, że trzej piłkarze lubelskiej drużyny wykazali się rażącym lekceważeniem porządku publicznego. Z ustaleń wynika, że piłkarze odciągali i szarpali pracowników ochrony, którzy interweniowali wobec agresywnego kibica. Mężczyzna wbiegł na murawę boiska, wyrwał chorągiewkę z narożnika i zacząć okładać nią ochroniarzy. W momencie, gdy porządkowi obezwładnili kibica, zostali zaatakowani przez zawodników.

Wczoraj w tej sprawie zostali zatrzymani trzej piłkarze lubelskiej drużyny w wieku od 19 do 25 lat. Mężczyźni usłyszeli zarzuty z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Podejrzani odpowiedzą za naruszenie nietykalności cielesnej członków służby porządkowej.

Za to przestępstwo grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 Materiały policji 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.