Lublin szuka rachmistrzów. Na czym polega praca i ile można zarobić?

pieniądze gotówka
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Ruszył nabór kandydatów na rachmistrzów do przeprowadzenia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w 2021 roku na terenie Lublina. Osoby zainteresowane mają czas na złożenie dokumentów do 9 lutego.

Kto może zostać rachmistrzem?

Rachmistrzem spisowym może zostać osoba pełnoletnia, mieszkająca w Lublinie, która posiada wykształcenie co najmniej średnie i cieszy się dobrą opinią. Osoba nie może być skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Wymagane dokumenty należy składać w zamkniętej kopercie z dopiskiem: „Nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r.” w Urzędzie Miasta Lublin w Biurze Obsługi Mieszkańców: ul. Wieniawska 14, ul. Filaretów 44, ul. Kleeberga 12A, Szaserów 13-15, ul. Wolska 11, w dni robocze w godzinach 7.45-15.15, lub przesłać na adres Urząd Miasta Lublin, plac Króla Władysława Łokietka 1, 20-109 Lublin. Zgłoszenie można również wysłać elektronicznie za pośrednictwem skrzynki ePUAP Urzędu Miasta Lublin.

Miasto Lublin poszukuje 138 rachmistrzów.

Na czym polega praca rachmistrza?

Kandydaci na rachmistrzów będą zobowiązani do wcześniejszego udziału w szkoleniu (w dniach 15 lutego – 31 marca), zakończonego egzaminem, a następnie w dniach od 1 kwietnia do 30 września, do przeprowadzenia wywiadów.

Do głównych zadań rachmistrza spisowego należeć będzie przeprowadzenie wywiadów bezpośrednich lub telefonicznych w zależności od aktualnej sytuacji związanej z epidemią COVID-19 z wykorzystaniem urządzenia mobilnego z zainstalowaną aplikacją formularzową oraz zebranie danych według ustalonej metodologii i zgodnie z kluczem pytań w aplikacji formularzowej.

Co ważne, w sytuacjach wyjątkowych (np. w przypadku rezygnacji, zachorowań itp.) rachmistrzowie mogą zostać poproszeni o przejęcie części zadań innych rachmistrzów spisowych, zwłaszcza gdy dotrzymanie terminu realizacji spisu będzie zagrożone.

Ile może zarobić rachmistrz?

Rachmistrzowi będzie przysługiwało wynagrodzenie, które po wejściu w życie drugiej nowelizacji ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. wynosić będzie 6 zł brutto za każdą prawidłowo wypełnioną ankietę osobową.

Jednolita stawka stosowana będzie dla wszystkich grup rachmistrzów spisowych za realizację wywiadu spisowego, niezależnie od tego, czy będzie to wywiad bezpośredni czy telefoniczny.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Przypomnijmy, że ostatni Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań został przeprowadzony od 1 kwietnia do 30 czerwca 2011 roku. Spis zrealizowano wówczas metodą mieszaną, czyli z wykorzystaniem systemów informacyjnych administracji publicznej oraz danych zebranych przez rachmistrzów.

Zebrane dane obejmowały terytorialną, demograficzną, ekonomiczną i edukacyjną charakterystykę osób, ich migracje wewnętrzne i zagraniczne, charakterystykę etniczno-kulturową, niepełnosprawność, skład i strukturę gospodarstw domowych czy wzajemne relacje ich członków.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.