Lublin: Sylwester bez huku fajerwerków. Zamiast nich pokaz laserowy

party 629241 1280
Pokaz laserowy podczas sylwestra | fot. pixabay

W tym roku lublinianie świętujący Nowy Rok obędą się bez huków i rozbłysków. Na Placu Litewskim nie zobaczymy pokazu sztucznych ogni, a pokaz kolorowych laserów.

Decyzja władz miasta związana jest z troską o dobro zwierząt, dla których głośne wystrzały są wyjątkowo stresujące. Dzięki temu wielu zwierzętom zaoszczędzi się stresu związanego z hukiem rac i petard. Sztuczne ognie to dla zwierząt ogromny lęk. Wystraszone psy i koty uciekają właścicielom.

Przypomnijmy, że miasto Lublin zrezygnowało ze sztucznych ogni już w ubiegłym roku. Zamiast głośnych fajerwerków odbył się pokaz laserowy. Podobnie będzie i w tym roku. Nie wiadomo jeszcze, jak długo będzie trwał, ani jak dokładnie będzie wyglądał.

Decyzję o rezygnacji z fajerwerków w czasie imprez sylwestrowych wydały również władze takich miast jak m.in. Warszawa, Olsztyn, Gdańsk, Kraków, Częstochowa czy Gdańsk.

Przeczytaj także:

>> Sylwester Miejski 2018/2019 w Lublinie – wiemy, kto wystąpi

>> Wojewoda lubelski zabronił fajerwerków w miejscach publicznych

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.